Intel zatrudnił głównego projektanta czipów do Xboksa One i Project Scarlett

John Sell. Fot. Materiały prasowe
John Sell. Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

16.06.2019 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

John Sell, główny odpowiedzialny z ramienia Microsoftu za czipy do ostatnich Xboksów, zmienia barwy firmowe. Doświadczony inżynier odpowie za bezpieczeństwo architektury i oprogramowania Intela, podlegając bezpośrednio Raji Koduriemiu – "nabytkowi" niebieskich z AMD.

W latach 1997 - 2005 John Sell pracował jako starszy inżynier dla AMD. Później przeszedł do Microsoftu, aby stanąć na czele projektu układu dla Xboksa One. Kontynuował swą pracę przy Project Scorpio, nazwanym ostatecznie Xboksem One X, a także przy zapowiadanym dopiero Project Scarlett. Zmiana pracodawcy oznacza zapewne, że SoC dla kolejnej konsoli jest już gotowy.

Przy czym na tym doświadczenie inżyniera się nie kończy. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy dla AMD założył własną firmę, Ridge Computers, zajmującą się rozwijaniem architektury RISC. Zaliczył też epizod w Apple'u w czasach PowerPC, a ponadto brał udział przy tworzeniu konsoli Panasonic 3DO Interactive Multiplayer. (Ta akurat rynku, delikatnie mówiąc, nie zawojowała).

Jak się dowiadujemy, orędownikiem sprowadzenia Sella do Intela był sam Raja Koduri. – Rozpoczynając agresywną strategię przywództwa w zakresie produktów i technologii, bardzo ważne jest, abyśmy nadal inwestowali w ludzi, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie – pisze Koduri w oświadczeniu, cytowany przez "Venture Beat". – Jestem podekscytowany faktem, że John Sell i Manisha Pandya dołączają do naszego zespołu w kluczowych rolach kierowniczych, ponieważ nadal realizujemy naszą strategię wspierającą długoterminowy rozwój Intela – nadmienia.

Nawiasem mówiąc, Manisha Pandya to drugi z nowych pracowników Intela. Wcześniej przez 10 lat w zespole sprzętowym Apple'a czuwał nad technologiami związanymi z zasilaniem.

Obaj panowie dołączają do działu bezpieczeństwa, ale niewykluczone, że to tylko forma przykrywki. Ich główne doświadczenie związane jest z układami typu SoC i systemami zintegrowanymi. Możliwe więc, że Intel dostrzegł, jak bezkonkurencyjne jest w tej kwestii AMD, które obsadza swoimi czipami m.in. wszystkie konsole stacjonarne obecnej i przyszłej generacji. I chce spróbować sił na nowym dla siebie rynku. Odkąd inwestuje w karty graficzne, taka wizja nie brzmi nierealnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także