Interaktywna kostka Rubika dostępna w Chrome Cube Lab

Interaktywna kostka Rubika dostępna w Chrome Cube Lab

Interaktywna kostka Rubika dostępna w Chrome Cube Lab
Redakcja
21.05.2014 12:21, aktualizacja: 21.05.2014 16:36

W ostatnich dniach podczas odwiedzania strony głównej wyszukiwarki Google mogliście natrafić na dosyć ciekawy doodle, czyli grafikę, element interaktywny nawiązujący do jakiejś okazji. Tym razem była to kostka Rubika, która powstała w 1974 roku, a która właśnie obchodziła swoje czterdzieste już urodziny. Google w tym dniu postanowiło udostępnić interaktywną kostkę do ułożenia za pomocą myszki, klawiatury, lub interfejsu dotykowego. Konia z rzędem, komu poszło to naprawdę sprawnie. Teraz czeka nas kolejna niespodzianka: własną kostkę utworzyć może każdy!

350108402720139201

W ramach laboratorium eksperymentów Chrome znajdziemy cały kod źródłowy kostki: pliki HTML, obrazki, style CSS a także niezbędny kod JavaScript. Każdy użytkownik, po podaniu kilku niezbędnych danych i akceptacji licencji może otrzymać paczkę, a następnie stworzyć własną kostkę Rubika. Nic nie stoi na przeszkodzie aby nie tylko delikatnie zmienić tło, obrazki, ale zupełnie przebudować ten wynalazek, stworzyć wirtualną, futurystyczną zabawkę zgodną z nasza własną wizją. Całość wykorzystuje do działania HTML5, CSS3 i bibliotekę three.js pozwalającą na renderowanie i manipulację elementami trójwymiarowymi.

Oczywiście do uruchamiania tego typu gier samo Google zaleca swoją własną przeglądarkę Google Chrome, reklamuje też usługę Google App Engine do hostowania swoich wynalazków. Najważniejsza jest jednak kostka, idea całej akcji, oraz możliwości, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie internetowe. Nie można się jednak kłócić z czymś innym: nic, ale to nic nie zastąpi prawdziwej, fizycznej kostki Rubika. Zapraszamy do zabawy, jeżeli coś stworzycie, podzielcie się tym z nami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)