Internet Explorer bez poprawek przed Pwn2Own

Grzegorz Niemirowski

05.03.2011 22:03

Microsoft nie zdecydował się na załatanie przeglądarki Internet Explorer w związku ze zbliżającym się konkursem hakerskim Pwn2Own.

Apple, Mozilla i Google łatają swoje przeglądarki przed tegoroczną edycją Pwn2Own, która odbędzie się w dniach 9-11 marca. W kategorii przeglądarek, hakerzy spróbują złamać zabezpieczenia Internet Explorera 8, Safari 5, Chrome 9 i Firefoksa 3.6. Wśród platform mobilnych znajdą się: Dell Venue Pro z Windows 7, iPhone 4 z systemem iOS, Blackberry Torch 9800 z Blackberry 6 OS oraz Nexus S działający pod kontrolą Androida. Łatając swoje przeglądarki, ich producenci utrudnią zadanie uczestnikom konkursu, przez co mogą liczyć że ich produkty lepiej wypadną. Microsoft postanowił jednak nie zmieniać swojego cyklu, w ramach którego poprawki dla IE są wydawane tylko w miesiącach parzystych. W marcu pojawią się tylko dwie poprawki bezpieczeństwa dla Windows i jedna dla Office. Jedna z poprawek windowsowych będzie pierwszą dla Windows 7 SP1.

Nagrodą za znalezienie dziury w danej przeglądarce lub platformie mobilnej jest 15 000 dolarów. Dodatkowo Apple za znalezienie dziury w Safari oferuje 13-calowego MacBook Air a Google za dziurę w Chrome daje 20 000 dolarów. Charlie Miller, który złamał zabezpieczenia Safari w trzech poprzednich konkursach, zapowiada dokonanie tego także w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)