IObit Advanced System Care 11: system szybki, czysty i bezpieczny

IObit Advanced System Care 11: system szybki, czysty i bezpieczny

25.10.2017 18:40, aktual.: 26.10.2017 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już można pobrać 11 wersję programu Advanced SystemCare – najpopularniejszego produktu firmy IObit. Narzędzie to przeznaczone jest do poprawy kondycji systemu Windows, a w szczególności sprzątania i przyspieszania jego działania, a także ochrony prywatności użytkowników.

Wersja 11 programu to przede wszystkim ulepszony silnik skanujący system w poszukiwaniu zbędnych plików i usuwający ślady aktywności, których obecność może być zagrożeniem dla naszej prywatności. Proces znajdowania ich został przyspieszony względem poprzedniej wersji programu. Ponadto w sekcji poświęconej czyszczeniu i optymalizacji znalazł się nowy silnik dbający o to, by dane były ułożone na dysku w sposób zapewniający maksymalną wydajność pracy.

Monitor wydajności w Advanced SystemCare 11 został przebudowany, by prezentowane przez niego dane były czytelniej prezentowane użytkownikowi. Wyraźnie zostaniemy poinformowani o wysokim użyciu procesora i mamy łatwy dostęp do Turbo Boost.

Obraz

Ważną nowością w programie jest zintegrowany moduł Wzmocnienie bezpieczeństwa. Może on wykryć i unieszkodliwić różne słabe punkty w RDP, UAC czy aktualizacjach Windowsa. Ponadto, by bronić użytkowników przed atakami ze strony złośliwych stron, program zawiera narzędzie Doradca Strony Głównej, chroniące przed modyfikacjami stronę domową i wyszukiwanie w przeglądarce. Z kolei Ochrona surfowania i usuwanie reklam blokuje uciążliwe reklamy i zapewnia bezpieczeństwo podczas buszowania w Internecie.

Mimo sporych możliwości, Advanced SystemCare 11 jest łatwy w obsłudze, niewielki i nie obciąża komputera, działając w tle. Poza wymienionymi wyżej nowościami, program może znajdować pliki zajmujące dużo miejsca na dysku, nieużywane skróty, zbędne wpisy w rejestrze i różne inne czynniki, mające negatywny wpływ na szybkość uruchamiania się komputera czy przeglądanie stron. Monitorowanie sprzętu obejmuje kontrolę zużycia zasobów, temperaturę, wydajność chłodzenia i podobne parametry, jeśli płyta główna może je podawać. Wisienką na torcie jest możliwość robienia zdjęć webcamem osobom, które próbują uzyskać dostęp do komputera.

IObit Advanced SystemCare Free może pracować na systemach Windows od XP do najnowszych wersji Windowsa 10. W wersji darmowej mamy dostęp do najpotrzebniejszych funkcji, ale za bardziej zaawansowane trzeba zapłacić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)