iOS 10.2 – setka pięknych emoji, dziesiątki systemowych poprawek

iOS 10.2 – setka pięknych emoji, dziesiątki systemowych poprawek

13.12.2016 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple udostępniło kolejną dużą aktualizację systemu iOS,oznaczoną jako 10.2. Paczka nie jest duża, ma nieco ponad 255 MB, apolscy użytkownicy nie powinni liczyć na zbyt wiele. Najważniejszaz nowości, aplikacja TV, która ma w założeniu zunifikować treściz różnych aplikacji wideo i służyć rekomendowaniu nowych serialii filmów, działa tylko w Stanach Zjednoczonych. W praktycedostaniemy więc sporo poprawek do systemowych aplikacji oraz…setkę nowych emoji z ludźmi, zwierzętami, żywnością, sportami izawodami. W końcu od jakiegoś już czasu emoji budzą zadziwiającospore emocje wśród użytkowników.

Z tych ważniejszych zmian, zacznijmy od aplikacji Zdjęcia: trybLive Photo pozwala na lepszą stabilizację obrazu i większą liczbęklatek na sekundę, poprawiono grupowanie zdjęć tego samegoczłowieka w albumie Osoby, usunięto problem z wstawianiem do filmugenerowanego przez funkcje Wspomnienia nieadekwatnych obrazków (np.zrzutów ekranu) i naprawiono działanie teleobiektywu w iPhone 7Plus.

Obraz

Muzyka zapewnia teraz łatwiejszy dostęp do mieszania ipowtarzania utworów oraz listy Następne. Wystarczy przesunąćpalcem w górę ekranu. W Bibliotece można teraz zmienić sposóbsortowania list utworów, albumów i utworów.

Wiadomości dostarczają nowych efektów pełnokeranowych,określonych jako Miłość i Uroczystość. Rozwiązano też problemz wyświetlaniem klawiatury ekranowej.

Newsy przynoszą sekcję o nazwie Saved, z artykułami zachowanymido przeczytania na później, sekcję For You w której możnawyświetlić płatne publikacje z subskrybowanych kanałów iwygodniejsze przechodzenie między publikacjami – przesunięciempalca w lewo.

Aplikacja poczty, Mail, dostała poprawki eliminujące trzyproblemy: niechowanie arkusza przenoszenia po archiwizacjiwiadomości, błąd w kopiowaniu i wklejaniu po długim naciśnięciu,zaznaczanie niewłaściwej wiadomości po usunięciu rozmowy.

Funkcje dostępności w iOS-ie 10.2 przyniosły m.in. obsługęurządzenia BraillePen 14 poprzez funkcję VoiceOver, a takżepoprawki VoiceOver dotyczące przełączania tabeli Braille’a,niedostępności głosów rozszerzonych Siri, błędów wporządkowaniu pozycji list i niemożliwości usuwania wiadomościpoczty głosowej.

Nowe emoji iOS-a 10.2: era piktogramów ma się świetnie
Nowe emoji iOS-a 10.2: era piktogramów ma się świetnie

Pozostałe zmiany systemowe dotyczą HomeKita (czujniki InternetuRzeczy mają teraz dostęp do systemowych powiadomień), poprawieniajakości połączeń po Bluetooth z akcesoriami innych firm, ostrościobrazu, proporcji i orientacji w połączeniach FaceTime, oraznaprawienia problemów z funkcjami Reader i Czytelnia w Safari.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)