iOS 10.3 znajdzie słuchawki AirPods i ucieszy nowym systemem plików

iOS 10.3 znajdzie słuchawki AirPods i ucieszy nowym systemem plików

27.03.2017 20:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy iOS 10.3 to konieczność pobrania 655 MB, czy to przeziTunes, czy przez funkcję Uaktualnij w iPhonie czy iPadzie. Toprawdopodobnie ostatnie z serii 10.x wydanie przynosi ulepszenia,które odczują przede wszystkim zamożniejsi użytkownicy, ci co niemają już minijacka i co jeżdżą nowymi autami z mechanizmemCarPlay.

Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze, a czego użytkownicynie zobaczą (bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu).Aktualizacja do wersji 10.3 zmienia całkowicie system plikówiUrządzenia na nowy Apple File System (APFS).To koniec reliktu lat 90, HFS+, wiadomość naprawdę dobra, biorącpod uwagę jak zaawansowany to system, jak przyjazny dla pamięciflash NAND i jak efektywny w szyfrowaniu danych. Tyle jeśli chodzi oważne zmiany w systemie. Przejdźmy do wodotrysków:

Animacje otwierania i zamykania aplikacji sprawiają wrażenieszybszych, ich ekrany mają bardziej zaokrąglone narożniki.

iOS 10.3 is Here!

Zamiast dawać użytkownikom gubić po jednej słuchawce AirPod,by potem przeklinali usunięcie normalnego złącza audio w iPhonie7, Apple postanowiło im pomóc. Usługa Znajdź mój iPhone pozwoliteraz znaleźć ostatnią znaną (a może nawet aktualną)lokalizację bezprzewodowych słuchawek, a nawet odtwarzanie w nichdźwięku, tak by było łatwiej je znaleźć. Szkoda, że nie dodanozabawy w ciepło-zimno.

Interfejs usług (jak to się dziś mówi) infotainmentowychCarPlay został wyposażony w skróty na pasku statusu, mająceułatwić dostęp do ostatnio używanych aplikacji, wyświetla teżulepszone listy odtwarzania Apple Music.

Cyfrowa asystentka Siri potrafi już płacić i sprawdzaćrachunki, planować rezerwacje przejazdów, sprawdzać stan pojazdu waplikacjach producentów samochodów, aktywować w nich klakson iświatła.

Mapy otrzymały godzinowe raporty pogodowe, dostępne ponaciśnięciu 3DTouch na wyświetlanej temperaturze i funkcjęwyszukiwania zaparkowanego auta.

Aplikacja Dom obsługuje sceny za pomocą akcesoriów zprzełącznikami i przyciskami, informuje też o stanie naładowaniaakumulatorów tych akcesoriów.

Ustawienia mają nowy widok, na którym znajdziemy informacje okoncie i wszystkich urządzeniach i ustawieniach powiązanych zużywanym Apple ID.

Chmura iCloud na swojej stronie ustawień wyświetla dokładneinformacje o wykorzystaniu dostępnej powierzchni przez użytkownika.

Warto wspomnieć, że iOS-a 10.3 otrzyma łącznie 19 urządzeń,od iPhone’a 5 i iPada 4. generacji poczynając. Miło wiedzieć, żewciąż mamy jakąś wygodną, poważnie przez producenta traktowanąalternatywę dla Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także