iOS 10.3 znajdzie słuchawki AirPods i ucieszy nowym systemem plików

Strona głównaiOS 10.3 znajdzie słuchawki AirPods i ucieszy nowym systemem plików
27.03.2017 20:23
iOS 10.3 znajdzie słuchawki AirPods i ucieszy nowym systemem plików

Nowy iOS 10.3 to konieczność pobrania 655 MB, czy to przeziTunes, czy przez funkcję Uaktualnij w iPhonie czy iPadzie. Toprawdopodobnie ostatnie z serii 10.x wydanie przynosi ulepszenia,które odczują przede wszystkim zamożniejsi użytkownicy, ci co niemają już minijacka i co jeżdżą nowymi autami z mechanizmemCarPlay.

bELrjyWJ

Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze, a czego użytkownicynie zobaczą (bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu).Aktualizacja do wersji 10.3 zmienia całkowicie system plikówiUrządzenia na nowy Apple File System (APFS).To koniec reliktu lat 90, HFS+, wiadomość naprawdę dobra, biorącpod uwagę jak zaawansowany to system, jak przyjazny dla pamięciflash NAND i jak efektywny w szyfrowaniu danych. Tyle jeśli chodzi oważne zmiany w systemie. Przejdźmy do wodotrysków:

Animacje otwierania i zamykania aplikacji sprawiają wrażenieszybszych, ich ekrany mają bardziej zaokrąglone narożniki.

iOS 10.3 is Here!

Zamiast dawać użytkownikom gubić po jednej słuchawce AirPod,by potem przeklinali usunięcie normalnego złącza audio w iPhonie7, Apple postanowiło im pomóc. Usługa Znajdź mój iPhone pozwoliteraz znaleźć ostatnią znaną (a może nawet aktualną)lokalizację bezprzewodowych słuchawek, a nawet odtwarzanie w nichdźwięku, tak by było łatwiej je znaleźć. Szkoda, że nie dodanozabawy w ciepło-zimno.

bELrjyWL

Interfejs usług (jak to się dziś mówi) infotainmentowychCarPlay został wyposażony w skróty na pasku statusu, mająceułatwić dostęp do ostatnio używanych aplikacji, wyświetla teżulepszone listy odtwarzania Apple Music.

Cyfrowa asystentka Siri potrafi już płacić i sprawdzaćrachunki, planować rezerwacje przejazdów, sprawdzać stan pojazdu waplikacjach producentów samochodów, aktywować w nich klakson iświatła.

Mapy otrzymały godzinowe raporty pogodowe, dostępne ponaciśnięciu 3DTouch na wyświetlanej temperaturze i funkcjęwyszukiwania zaparkowanego auta.

Aplikacja Dom obsługuje sceny za pomocą akcesoriów zprzełącznikami i przyciskami, informuje też o stanie naładowaniaakumulatorów tych akcesoriów.

bELrjyWR

Ustawienia mają nowy widok, na którym znajdziemy informacje okoncie i wszystkich urządzeniach i ustawieniach powiązanych zużywanym Apple ID.

Chmura iCloud na swojej stronie ustawień wyświetla dokładneinformacje o wykorzystaniu dostępnej powierzchni przez użytkownika.

Warto wspomnieć, że iOS-a 10.3 otrzyma łącznie 19 urządzeń,od iPhone’a 5 i iPada 4. generacji poczynając. Miło wiedzieć, żewciąż mamy jakąś wygodną, poważnie przez producenta traktowanąalternatywę dla Androida.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELrjyXH