iOS 11.3: jak wyłączyć spowalnianie iPhone'ów ze zużytym akumulatorem?

iOS 11.3: jak wyłączyć spowalnianie iPhone'ów ze zużytym akumulatorem?

30.03.2018 12:43, aktual.: 31.03.2018 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj wydana została duża aktualizacja iOS-a oznaczona numerkiem 11.3. Wprowadziła ona sporą dawkę nowości, ale najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną opcją jest nowe narzędzie do zarządzania akumulatorem. Wprowadzona funkcja jest reakcją na aferę ze zwalniającymi iPhone’ami, w których akumulator został już zużyty.

Nowa opcja pojawiła się w ustawieniach baterii. Dostaniemy się do niej wchodząc w Ustawienia, następnie Bateria i klikając na Kondycja baterii (Beta). Warto wiedzieć, że narzędzie obecnie dostępne jest w wersji testowej i może sprawiać problemy.

Obraz

Głównym elementem jest Maksymalna pojemność wyrażona w procentach. Podawana wartość to miara stanu baterii urządzenia względem jej pojemności, gdy była nowa. Smartfony z nowym akumulatorem powinny wyświetlać 100%. Apple podaje, że bateria jest skonstruowana tak, aby zachowała 80% swojej pojemności po 500 całkowitych cyklach ładowania w normalnych warunkach.

Obraz

Niżej znajduje się informacja o opcji spowalniającej iPhone’a. W przypadku sprawnego akumulatora użytkownik zobaczy komunikat Bateria może obecnie obsłużyć szczytowy pobór mocy przez urządzenie. Oznacza on, że funkcja spowalniająca nie została aktywowana.

Jak wyłączyć spowolnianie?

Funkcja spowalniająca zostaje aktywowana, gdy iPhone nieoczekiwanie się wyłączy, ponieważ akumulator nie mógł zapewnić wystarczającego zasilania. Wówczas po wejściu do Kondycja baterii (Beta) w Gotowość na szczytowy pobór mocy pojawi się stosowna informacja. W tym miejscu dostępna będzie możliwość wyłączenia funkcji – niewielki przycisk Wyłącz na samym dole komunikatu.

Należy wiedzieć, że jeśli nastąpi ponowne nieoczekiwane wyłączenie iPhone’a, to funkcja znów zostanie automatycznie włączona. Proces będzie powtarzał się za każdym razem aż do momentu wymiany akumulatora. W celu wymiany należy udać się do autoryzowanego serwisu Apple. Warto to zrobić do końca tego roku: Apple obniżyło cenę wymiany baterii do 129 złotych. Programem objęte są następujące modele: iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus oraz SE.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)