iOS 11.3 już jest! Duża aktualizacja pozwala wyłączyć spowalnianie iPhone'ów

iOS 11.3 już jest! Duża aktualizacja pozwala wyłączyć spowalnianie iPhone'ów
29.03.2018 20:36
iOS 11.3 już jest! Duża aktualizacja pozwala wyłączyć spowalnianie iPhone'ów

Apple wreszcie udostępniło aktualizację będącą odpowiedzią na aferę ze zwalniającymi iPhone’ami, w których akumulator został już zużyty. Po okresie testów, wydaniu kilku wersji beta, stabilna edycja jest już dostępna, a wraz z nią narzędzie, które zapewnia użytkownikowi większą kontrolę nad akumulatorem.

Nowa wersja iOS została oznaczona numerkiem 11.3. Jej rozmiar to około 700 MB. Jeśli komunikat o dostępności aktualizacji nie pojawił się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

iOS 11.3 przynosi przede wszystkim narzędzia umożliwiające kontrolowanie stanu akumulatora. Opcja obecnie w wersji beta pojawiła się w ustawieniach urządzenia w karcie Bateria. Możliwe jest sprawdzenie aktualnego zużycia akumulatora i jego wpływu na szybkość działania iPhone’a. Ponadto w urządzeniach z zużytym akumulatorem pojawi się stosowny komunikat, który informuje, że należy wymienić akumulator na nowy.

350212358763014081

Nowa wersja to także usprawnienia w rozszerzonej rzeczywistości. Programiści otrzymali zaktualizowane narzędzia ARKit 1.5, wprowadzające większe możliwości integracji z otaczającym światem. Użytkownicy będą teraz mogli umieszczać wirtualne obiekty także na pionowych powierzchniach, jak ściany czy drzwi. Usprawnione zostało mapowanie obiektów o bardziej nieregularnych kształtach. Znaki, plakaty czy obrazy będą mogły być połączone z rozszerzoną rzeczywistością, np. plakat zostanie „ożywiony” albo w muzeum pojawią się interaktywne dzieła sztuki. Apple w ARKit 1.5 widzi również zastosowanie w szkołach, w których uczniowie mają korzystać z nowych iPadów.

Kolejne zmiany dotyczą aplikacji Zdrowie, która może teraz zbierać dane ze szpitali. Użytkownik przejrzy swoje dane medyczne, pochodzące od wielu dostawców. Pojawiać mają się powiadomienia o aktualnych wynikach badań laboratoryjnych, kondycji czy potrzebnych lekach. Dane będą zaszyfrowane, a dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu wcześniej ustalonego hasła. Funkcja w Polsce raczej popularności nie zdobędzie.

Aplikacja Apple Music otrzymała dedykowaną sekcję z teledyskami. Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych Animoji promowanych wraz z iPhonem X. Użytkownicy dostali smoka, niedźwiedzia, lwa i czaszkę. iOS 11.3 przynosi jeszcze wiele innych mniejszych usprawnień i eliminuje wcześniej zgłaszane błędy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (188)