iOS 11.3 już jest! Duża aktualizacja pozwala wyłączyć spowalnianie iPhone'ów

iOS 11.3 już jest! Duża aktualizacja pozwala wyłączyć spowalnianie iPhone'ów

iOS 11.3 już jest! Duża aktualizacja pozwala wyłączyć spowalnianie iPhone'ów
29.03.2018 20:36, aktualizacja: 30.03.2018 11:16

Apple wreszcie udostępniło aktualizację będącą odpowiedzią na aferę ze zwalniającymi iPhone’ami, w których akumulator został już zużyty. Po okresie testów, wydaniu kilku wersji beta, stabilna edycja jest już dostępna, a wraz z nią narzędzie, które zapewnia użytkownikowi większą kontrolę nad akumulatorem.

Nowa wersja iOS została oznaczona numerkiem 11.3. Jej rozmiar to około 700 MB. Jeśli komunikat o dostępności aktualizacji nie pojawił się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

iOS 11.3 przynosi przede wszystkim narzędzia umożliwiające kontrolowanie stanu akumulatora. Opcja obecnie w wersji beta pojawiła się w ustawieniach urządzenia w karcie Bateria. Możliwe jest sprawdzenie aktualnego zużycia akumulatora i jego wpływu na szybkość działania iPhone’a. Ponadto w urządzeniach z zużytym akumulatorem pojawi się stosowny komunikat, który informuje, że należy wymienić akumulator na nowy.

350212358763014081

Nowa wersja to także usprawnienia w rozszerzonej rzeczywistości. Programiści otrzymali zaktualizowane narzędzia ARKit 1.5, wprowadzające większe możliwości integracji z otaczającym światem. Użytkownicy będą teraz mogli umieszczać wirtualne obiekty także na pionowych powierzchniach, jak ściany czy drzwi. Usprawnione zostało mapowanie obiektów o bardziej nieregularnych kształtach. Znaki, plakaty czy obrazy będą mogły być połączone z rozszerzoną rzeczywistością, np. plakat zostanie „ożywiony” albo w muzeum pojawią się interaktywne dzieła sztuki. Apple w ARKit 1.5 widzi również zastosowanie w szkołach, w których uczniowie mają korzystać z nowych iPadów.

Kolejne zmiany dotyczą aplikacji Zdrowie, która może teraz zbierać dane ze szpitali. Użytkownik przejrzy swoje dane medyczne, pochodzące od wielu dostawców. Pojawiać mają się powiadomienia o aktualnych wynikach badań laboratoryjnych, kondycji czy potrzebnych lekach. Dane będą zaszyfrowane, a dostęp będzie możliwy po wprowadzeniu wcześniej ustalonego hasła. Funkcja w Polsce raczej popularności nie zdobędzie.

Aplikacja Apple Music otrzymała dedykowaną sekcję z teledyskami. Nie mogło oczywiście zabraknąć nowych Animoji promowanych wraz z iPhonem X. Użytkownicy dostali smoka, niedźwiedzia, lwa i czaszkę. iOS 11.3 przynosi jeszcze wiele innych mniejszych usprawnień i eliminuje wcześniej zgłaszane błędy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (188)