iOS 11 zdominował urządzenia Apple. Smartfony z Androidem mogą pomarzyć o takim wyniku

Apple udostępniło statystyki iOS-a 11, depositphotos
Apple udostępniło statystyki iOS-a 11, depositphotos

04.09.2018 22:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydany we wrześniu 2017 roku iOS 11 okazał się jedną z mniej fortunnych aktualizacji w historii Apple. System operacyjny trafił na rynek z wieloma błędami, które odczuwalnie utrudniały korzystanie z iUrządzeń. Nie przeszkodziło mu to jednak w osiągnięciu wyniku, o którym Android może tylko pomarzyć.

Z pewnością najsłynniejszą aferą związaną z iOS-em 11 było spowolnianie iPhone’ów z zużytymi akumulatorami. Apple oficjalnie twierdziło, że funkcja ograniczająca wydajność miała podnieść komfort użytkowania. Mniejsze obciążenia iPhone’a, które przekładało się na niższe zapotrzebowanie na energię, miało przyczynić się do uniknięcia nagłych wyłączeń i szybkich spadków poziomu naładowania. Mimo początkowych zapewnień, firma z Cupertino ugięła się pod falą negatywnych komentarzy. Wraz z aktualizacją iOS-a do wersji 11.3 wprowadzona została możliwość dezaktywacji wspomnianej funkcji.

Obraz

Po początkowych wpadkach, kilku większych aktualizacjach, iOS-a 11.4.1 można już określić dojrzałym i stabilnym wydaniem. Jak więc radzi sobie jedenasta odsłona? Według oficjalnych statystyk udostępnionych przez Apple, obecnie najnowsza wersja systemu operacyjnego zdobyła 85 proc. udziałów. Z kolei iOS 10 zainstalowany jest na 10 proc. iUrządzeń. Pozostałe 5 proc. należy do starszych wersji.

Z pewnością na bardzo dobry wynik miała wpływ dostępność aktualizacji na starszych urządzeniach. Warto podkreślić, że iOS 11 został wydany nawet na iPhone’a 5s, który zadebiutował na rynku w 2013 roku. Ponadto aktualizacja już w dniu premiery była dostępna dla wszystkich wspieranych smartfonów i tabletów z logo nadgryzionego jabłka.

Obraz

Jak już wspomniałem we wstępie, Google może tylko pozazdrościć wysokiego wyniku. Jak pokazują oficjalne dane, zeszłoroczny Android Oreo osiągnął 14,6 proc. Wersja 8.0 Oreo posiada 11,4 proc. udziałów, natomiast nowsza 8.1 ma tylko 3,2 proc. Najpopularniejszym wydaniem pozostaje 7.0/7.1 Nougat z 2016 roku. Trzecia pozycja należy do Androida 6.0 Marshmallow, pod którego kontrolą wciąż działa 22,7 proc urządzeń.

W tym miesiącu zostanie udostępniony iOS 12. Po licznych wpadkach z poprzednim wydaniem, Apple postanowiło skupić się na optymalizacji i stabilności działania. Posiadacze starszych iPhone’ów powinni odczuć odczuwalnie sprawniejszą pracę oprogramowania. Nie pojawią się jednak większe zmiany, chociaż Apple przygotowało kilka nowości. Jedną z ciekawszych funkcji będzie długo wyczekiwane grupowanie powiadomień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)