iOS 12.2 m.in. z obsługą AirPods 2 i... dodatkiem dla kłamczuszków z AT&T

iOS 12.2 m.in. z obsługą AirPods 2 i... dodatkiem dla kłamczuszków z AT&T
Piotr Urbaniak

26.03.2019 03:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple rozpoczęło aktualizację urządzeń kompatybilnych z iOS 12 do wersji 12.2. Nowa kompilacja systemu wprowadza przede wszystkim wsparcie dla słuchawek AirPods 2 i świeżo uruchomionej usługi Apple News+. Niemniej pojawia się też sporo mniejszych zmian, w tym jedna dedykowana specjalnie marketingowcom sieci komórkowej AT&T.

Usługa News+, polegająca na abonamentowym dostępie do ponad 300 magazynów, trafia do aplikacji News. Na nieszczęście wszystkich zainteresowanych, w chwili obecnej tylko w USA i Kanadzie.

Niestety, na podobnej zasadzie nas, Polaków, omija większa część nowości. Kontynuując, Siri może od teraz wydawać polecenia dla przystawki Apple TV. Tyle że asystentka Apple wciąż nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Użytkownicy Apple Pay Cash prześlą środki na swoje konto bankowe, korzystając z kart debetowych. Tym razem chodzi już wyłącznie o Amerykanów. Wreszcie, do aplikacji Mapy dodano indeks jakości powietrza. Ale tylko w USA, Wielkiej Brytanii oraz Indiach. Rodzi się pytanie, co wraz z iOS 12.2 otrzymuje reszta świata.

Tradycyjnie Polskę omija większość nowości

I tak, w ramach AirPlay pojawia się nowy przycisk do sterowania telewizorem, na zablokowanym ekranie. Są też cztery świeże Animoji: sowa, dzik, żyrafa, rekin. Zakładka Czas przed ekranem pozwala ustalać limity dla poszczególnych dni. Aplikacja Wiadomości zyskuje nowy kodek audio, który poprawia ponoć jakość nagrywanego dźwięku. Połączenie z pilotem od Apple TV ma być bardziej stabilne. A w Ustawieniach ląduje informacja o pozostałym czasie gwarancji.

Jest też pewna ciekawostka. iPhone'y w amerykańskiej sieci AT&T, zgodnie z wolą operatora, będą zgłaszać nadajniki LTE-A jako 5Ge aka 5G Evolution. Widać, protesty ze strony użytkowników i oburzonej konkurencji nie przyniosły rezultatu. Jak manipulować, to na całego.

iOS 12.2 powinien być dostępny do pobrania w systemie OTA lub przez iTunes. System kompatybilny jest z iPhone'ami 5s i nowszymi, iPadami Air i nowszymi, a ponadto iPodem Touch 6. generacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)