iOS 12: oto najlepsze nowości, których nie pokazało wczoraj Apple

iOS 12: oto najlepsze nowości, których nie pokazało wczoraj Apple05.06.2018 15:54
iOS 12: oto najlepsze nowości, których nie pokazało wczoraj Apple

Podczas wczorajszej konferencji WWDC, firma Apple pokazała nowe wydanie mobilnego systemu operacyjnego iOS. Wersja 12 nie wprowadza rewolucji, ale jest krokiem w dobrym kierunku. Oczywiście nie wszystkie nowości zostały zaprezentowane na scenie. iOS 12 przyniesie jeszcze kilka wartych odnotowania zmian. Oto najlepsze z nich.

Gesty z iPhone’a X na iPadach

Jubileuszowy iPhone przyniósł znaczący powiew świeżości. Zmienione zostało wzornictwo, a także przebudowano sterowanie. Zniknął przycisk home, który został wyparty przez gesty. Część gestów trafi teraz na iPady, wprowadzając zbliżoną obsługę iOS-a na różnych urządzeniach Apple. Gesty nie pojawią się jednak raczej na starszych iPhone’ach z przyciskiem home. Zmiany najpewniej przygotowują iOS-a na pojawienie się nowego iPada Pro, który otrzyma Face ID i będzie pozbawiony przycisku home.

Szybsze animacje

Na WWDC wspomniano o szybszym uruchamianiu się aplikacji, klawiatury i aparatu, co odczują przede wszystkim użytkownicy starszych iPhone’ów. Jednak to nie jedyne usprawnienia, które wpłyną na sprawniejszą pracę iOS. Nowe wydanie to także szybsze animacje w wielu innych elementach systemu, w tym w centrum sterowania. Szybciej i płynniej ma działać przewijanie w wybranych aplikacjach.

Usprawnienia w hasłach

W aplikacjach, które korzystają z pęku kluczy w iCloud, iOS 12 wyświetli komunikat, jeśli dane hasło nie jest odpowiednio silne. Oczywiście będzie można zignorować informację, używając nadal poprzedniego hasła. Dodatkowo, system będzie oznaczał powtarzające się hasła w różnych aplikacjach. Wprowadzone zostanie jeszcze nowe API menedżera haseł. Teraz hasła, które zostały zapisane w takich aplikacjach jak 1Password czy Last Pas, pojawią się w sugestiach QuickType.

Łatwiejsze logowanie się podczas korzystania z weryfikacji dwuetapowej

Podczas korzystania z weryfikacji dwuetapowej, jedną z opcji jest odebranie SMS-a z wygenerowanym kodem. Obecnie w iOS kod trzeba przepisać ręcznie, co jest dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli musimy kilkukrotnie przełączyć się do aplikacji Wiadomości. Wraz z iOS 12 pojawi się opcja automatycznego uzupełnienia. Podczas logowania się, wyświetlony zostanie komunikat z informacją o możliwym skopiowaniu kodu z wiadomości SMS.

Krytyczne powiadomienia

Apple wreszcie wzięło się za usprawnienie powiadomień w iOS. Nowe wydanie wprowadzi grupowanie powiadomień, a także nowości w opcji Nie przeszkadzać. Użytkownik będzie mógł zdecydować, które powiadomienia mogą omijać blokadę w trybie Nie przeszkadzać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)