iOS 12: oto najlepsze nowości, których nie pokazało wczoraj Apple

iOS 12: oto najlepsze nowości, których nie pokazało wczoraj Apple

05.06.2018 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas wczorajszej konferencji WWDC, firma Apple pokazała nowe wydanie mobilnego systemu operacyjnego iOS. Wersja 12 nie wprowadza rewolucji, ale jest krokiem w dobrym kierunku. Oczywiście nie wszystkie nowości zostały zaprezentowane na scenie. iOS 12 przyniesie jeszcze kilka wartych odnotowania zmian. Oto najlepsze z nich.

Gesty z iPhone’a X na iPadach

Jubileuszowy iPhone przyniósł znaczący powiew świeżości. Zmienione zostało wzornictwo, a także przebudowano sterowanie. Zniknął przycisk home, który został wyparty przez gesty. Część gestów trafi teraz na iPady, wprowadzając zbliżoną obsługę iOS-a na różnych urządzeniach Apple. Gesty nie pojawią się jednak raczej na starszych iPhone’ach z przyciskiem home. Zmiany najpewniej przygotowują iOS-a na pojawienie się nowego iPada Pro, który otrzyma Face ID i będzie pozbawiony przycisku home.

Szybsze animacje

Na WWDC wspomniano o szybszym uruchamianiu się aplikacji, klawiatury i aparatu, co odczują przede wszystkim użytkownicy starszych iPhone’ów. Jednak to nie jedyne usprawnienia, które wpłyną na sprawniejszą pracę iOS. Nowe wydanie to także szybsze animacje w wielu innych elementach systemu, w tym w centrum sterowania. Szybciej i płynniej ma działać przewijanie w wybranych aplikacjach.

Usprawnienia w hasłach

W aplikacjach, które korzystają z pęku kluczy w iCloud, iOS 12 wyświetli komunikat, jeśli dane hasło nie jest odpowiednio silne. Oczywiście będzie można zignorować informację, używając nadal poprzedniego hasła. Dodatkowo, system będzie oznaczał powtarzające się hasła w różnych aplikacjach. Wprowadzone zostanie jeszcze nowe API menedżera haseł. Teraz hasła, które zostały zapisane w takich aplikacjach jak 1Password czy Last Pas, pojawią się w sugestiach QuickType.

Łatwiejsze logowanie się podczas korzystania z weryfikacji dwuetapowej

Podczas korzystania z weryfikacji dwuetapowej, jedną z opcji jest odebranie SMS-a z wygenerowanym kodem. Obecnie w iOS kod trzeba przepisać ręcznie, co jest dość uciążliwe, zwłaszcza jeśli musimy kilkukrotnie przełączyć się do aplikacji Wiadomości. Wraz z iOS 12 pojawi się opcja automatycznego uzupełnienia. Podczas logowania się, wyświetlony zostanie komunikat z informacją o możliwym skopiowaniu kodu z wiadomości SMS.

Krytyczne powiadomienia

Apple wreszcie wzięło się za usprawnienie powiadomień w iOS. Nowe wydanie wprowadzi grupowanie powiadomień, a także nowości w opcji Nie przeszkadzać. Użytkownik będzie mógł zdecydować, które powiadomienia mogą omijać blokadę w trybie Nie przeszkadzać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)