iOS 12 zdradza nową funkcję. Wystarczy jeden iPhone, aby korzystać z... Dual SIM

iOS 12 zdradza nową funkcję. Wystarczy jeden iPhone, aby korzystać z... Dual SIM

Apple wreszcie może wprowadzić funkcję, która jest standardem w tanich smartfonach z Chin, depositphotos
Apple wreszcie może wprowadzić funkcję, która jest standardem w tanich smartfonach z Chin, depositphotos
31.07.2018 12:39

Wprowadzanie wybranych rozwiązań, które przekładają się na faktyczną użyteczność smartfonu, czasami przychodzi Apple w trudach. Dobrym przykładem jest obsługa dwóch kart SIM. Obecnie użytkownicy iUrządzeń, którzy mają dwa numery, muszą ciągle przekładać karty lub… kupić dwa iPhone’y. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybranie konkurencyjnego urządzenia z Dual SIM. Niebawem może się to jednak zmienić. Pozytywne zmiany zostały zauważone w nowej beta wersji iOS-a.

W iOS 12 w wersji beta 5 zostały odkryte dowody, które sugerują premierę iPhone’a z Dual SIM. W składniku systemu, który służy do generowania raportów systemowych, pojawiły się wpisy odnoszące się do drugiej karty SIM. Wśród nich są odniesienia do sprawdzenia statusu drugiej karty SIM. Ponadto inny komponent odwołuje się do urządzenia Dual SIM.

Smartfony konkurencji, zwłaszcza tej z Państwa Środka, od dawna oferują Dual SIM. W przypadku części smartfonów obsługa dwóch kart SIM jest standardem. Apple natomiast wciąż nie zdecydowało na wprowadzenie tej funkcji. Możliwe, że jednak zmieni się to wraz z tegorocznymi iPhone’ami. Wciąż jednak Dual SIM nie stanie się standardem. iPhone z obsługą dwóch kart ma być skierowany wyłącznie na wybrane rynki, w tym na Chiny.

Dual SIM może trafić do taniego iPhone'a, który ma otrzymać wzornictwo zbliżonego do jubileuszowego modelu X. Będzie jednak sprzedawany w niższej cenie i otrzyma mniej atrakcyjną specyfikację. Możliwe jednak, że funkcja zawita także do droższego modelu Plus.

iOS zadebiutuje wraz z nowymi iPhone’ami, których premiera przewidziana jest na jesień tego roku. Oprócz wspomnianej obsługi Dual SIM, nowe wydanie to przede wszystkim optymalizacja i sprawniejsze działanie na starszych iPhone’ach. Ponadto wśród nowości wreszcie pojawi się możliwość sortowania powiadomień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)