iOS 12 złamany. Jailbreak uwolni między innymi iPhone'a SE i iPada Pro

iOS 12 złamany. Jailbreak uwolni między innymi iPhone'a SE i iPada Pro
26.02.2019 17:09
Apple wycofało ze sklepu iPhone'a SE i inne modele. (depositphotos)
Apple wycofało ze sklepu iPhone'a SE i inne modele. (depositphotos)

Zabezpieczenia kolejnego systemu mobilnego firmy Apple zostały złamane. Jailbreak unc0ver został zaktualizowany, by możliwe było uwolnienie nim systemu iOS 12. Na razie dostępna jest wersja testowa, ale jest szybko rozwijany i wkrótce będzie można z niego bezpiecznie korzystać. Autor aplikacji łamiącej zabezpieczenia dokonał czegoś, co wiele osób uważało za niemożliwe.

W chwili pisania artykułu najnowszą wersją w repozytorium Pwn20wnd był jailbreak v3.0.0b34 z 25 lutego. Uwolnienie iOS-a 12 jest możliwe od wersji v3.0.0b29, wydanej 22 lutego. Jailbreak zadziała na wersjach od 12.0-12.1.2 systemu, zainstalowanego na urządzeniach z procesorami od A8X do A11. Odblokować nim można obecnie urządzenia:iPhone 6siPhone 6s PlusiPhone SEiPhone 7iPhone 7 PlusiPhone 8iPhone 8 PlusiPhone XiPad Air 2iPad Pro pierwszej i drugiej generacjiW przygotowaniu jest poprawka, która pozwoli złamać zabezpieczenia urządzeń z procesorami A7 i A8, w więc: iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3, iPhone 6 i 6 Plus, iPod touch 6G oraz iPad mini 4. Warto przypomnieć, że iOS 12 został już złamany na iPhonie XS z procesorem A12. Stało się to tuż po premierze smartfonu, ale jailbreak nie został udostępniony społeczności.

Jailbreak unc0vered po złamaniu zabezpieczeń i „uwolnieniu” systemu operacyjnego z „ogrodu” firmy Apple, zainstaluje dodatkowo Cydię. To rodzaj sklepu z ulepszeniami i dodatkami, modyfikującymi zachowanie iOS-a oraz wieloma świetnymi aplikacjami, których Apple z różnych powodów nie dopuszcza do App Store. Prowadzący Cydię Jay „Saurik” Freeman wyłączył zakupy, więc nie można obecnie korzystać z płatnych produktów, ale archiwum z darmowymi aplikacjami wciąż jest dostępne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)