iOS 12 złamany. Jailbreak uwolni między innymi iPhone'a SE i iPada Pro

iOS 12 złamany. Jailbreak uwolni między innymi iPhone'a SE i iPada Pro

Apple wycofało ze sklepu iPhone'a SE i inne modele. (depositphotos)
Apple wycofało ze sklepu iPhone'a SE i inne modele. (depositphotos)
26.02.2019 17:09

Zabezpieczenia kolejnego systemu mobilnego firmy Apple zostały złamane. Jailbreak unc0ver został zaktualizowany, by możliwe było uwolnienie nim systemu iOS 12. Na razie dostępna jest wersja testowa, ale jest szybko rozwijany i wkrótce będzie można z niego bezpiecznie korzystać. Autor aplikacji łamiącej zabezpieczenia dokonał czegoś, co wiele osób uważało za niemożliwe.

W chwili pisania artykułu najnowszą wersją w repozytorium Pwn20wnd był jailbreak v3.0.0b34 z 25 lutego. Uwolnienie iOS-a 12 jest możliwe od wersji v3.0.0b29, wydanej 22 lutego. Jailbreak zadziała na wersjach od 12.0-12.1.2 systemu, zainstalowanego na urządzeniach z procesorami od A8X do A11. Odblokować nim można obecnie urządzenia:iPhone 6siPhone 6s PlusiPhone SEiPhone 7iPhone 7 PlusiPhone 8iPhone 8 PlusiPhone XiPad Air 2iPad Pro pierwszej i drugiej generacjiW przygotowaniu jest poprawka, która pozwoli złamać zabezpieczenia urządzeń z procesorami A7 i A8, w więc: iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3, iPhone 6 i 6 Plus, iPod touch 6G oraz iPad mini 4. Warto przypomnieć, że iOS 12 został już złamany na iPhonie XS z procesorem A12. Stało się to tuż po premierze smartfonu, ale jailbreak nie został udostępniony społeczności.

Jailbreak unc0vered po złamaniu zabezpieczeń i „uwolnieniu” systemu operacyjnego z „ogrodu” firmy Apple, zainstaluje dodatkowo Cydię. To rodzaj sklepu z ulepszeniami i dodatkami, modyfikującymi zachowanie iOS-a oraz wieloma świetnymi aplikacjami, których Apple z różnych powodów nie dopuszcza do App Store. Prowadzący Cydię Jay „Saurik” Freeman wyłączył zakupy, więc nie można obecnie korzystać z płatnych produktów, ale archiwum z darmowymi aplikacjami wciąż jest dostępne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)