iOS 13.1.3, iPadOS 13.1.3 i macOS 10.15 Update. Apple łata najbardziej irytujące błędy

iOS 13.1.3, iPadOS 13.1.3 i macOS 10.15 Update. Apple łata najbardziej irytujące błędy

Ciąg dalszy poprawek, fot. Shutterstock.com
Ciąg dalszy poprawek, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
16.10.2019 07:00

Począwszy od premiery iOS / iPadOS 13, niektórzy użytkownicy narzekali na problemy przy parowaniu z Apple Watch'em. Jak obiecuje producent, żaden z nich nie będzie już nikogo niepokoić. Wersja systemu oznaczona numerkiem 13.1.3 ponoć eliminuje te przypadłości.

W niektórych przypadkach iPhone'y lub iPady z systemem iOS 13 w ogóle nie chciały połączyć się z Apple Watch'em w parę. W innych natomiast nie odbierały powiadomień, albo robiły to z dużym opóźnieniem.

Ponadto raportowano cały szereg mniejszych błędów. I tak, sporadycznie połączenia przychodzące nie były sygnalizowane ani dzwonkiem, ani wibracją. Aplikacja Mail z kolei miała problem z otwieraniem zaproszeń na spotkania. Idąc dalej, aplikacja Zdrowie mogła nie wyświetlać danych prawidłowo po przestawieniu czasu na letni. Wreszcie, nagrania z Dyktafonu, jak twierdzi samo Apple, mogły nie być pobierane po odtworzeniu kopii zapasowej z iCloud.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Oprócz poprawek powyższych błędów, iOS / iPadOS 13.1.3 wprowadzają ponoć optymalizacje w zakresie obsługi urządzeń Bluetooth i gier z Game Center, które – zdaniem firmy z Cupertino – będą się teraz uruchamiać szybciej.

Łatka jest już dostępna do pobrania. Rozmiar pliku, przynajmniej w przypadku iPhone'ów, wynosi około 145 MB. (Dokładny rozmiar jest zależny od konkretnego modelu smartfonu).

macOS 10.15 Update

Przechodząc do Maców, lista poprawek jest zdecydowanie krótsza, ale za to obiecuje rozwiązanie błędów większego kalibru. Po pierwsze, odnosi się do sprawy najbardziej podstawowej – instalacji systemu. Zdaniem Apple'a, poprawiono niezawodność instalacji na komputerach z małą ilością wolnego miejsca na dysku i usunięto problem, który uniemożliwiał ukończenie pracy Asystenta ustawień.

Firma zapewnia dodatkowo, że rozwiązano problem, który uniemożliwiał Warunków i zasad korzystania z iCloud, jeśli użytkownik był zalogowany na wielu kontach iCloud. I poprawiono system zapisu stanu gier z platformy Apple Arcade w trybie offline.

Obraz

Ponownie, łatka jest już dostępna do pobrania. Trzeba tylko liczyć się z tym, że zajmuje więcej miejsca niż update'y mobilne. Posiadaczy Maców czeka niespełna 1 GB do pobrania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)