iOS 13 już do pobrania. Ogromne obciążenie serwerów

iOS 13 już do pobrania. Ogromne obciążenie serwerów
Piotr Urbaniak

19.09.2019 19:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z zapowiedziami światowa dystrybucja iOS 13 ruszyła wieczorem 19 września. W Polsce aktualizacja pojawiła się mniej więcej kwadrans po 19:00.

Przypomnijmy, iOS 13 kompatybilny jest ze wszystkimi iPhone'ami począwszy od modelu 6s, włącznie z ekonomicznym iPhone'em SE. iPady otrzymują tym razem nieco zmodyfikowany system, jakim jest iPadOS. Ten wprawdzie bazuje na iOS 13, ale wprowadza zmiany w zakresie interfejsu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowości funkcjonalne wyczerpująco opisała w swoim artykule Ania Rymsza. Wersja mocno skondensowana brzmi: poprawiono bezpieczeństwo, modyfikując system uprawnień i apkę Find My, zmniejszono rozmiar aplikacji, dodano długo wyczekiwany tryb ciemny, a także zdjęto limit rozmiaru plików przy pobieraniu przez LTE.

Co ciekawe, na Twitterze pojawiają się też informacje o aktualizacji m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Finlandii i Brazylii. Możliwe zatem, że tym razem wszyscy otrzymują najnowszy mobilny system Apple'a jednocześnie. To zresztą tłumaczyłoby duże obciążenie serwerów.

Jak duże? Ano tak, że w tej chwili redakcyjny iPhone 7 oszacował czas pobierania ważącej 1,87 GB aktualizacji na bagatela 5 godzin. Stąd na pierwsze wrażenia musicie chwilkę zaczekać. Ale posiadacze smartfonów Apple'a wiedzą chociaż tyle, że niniejszym mogą nastawiać pobieranie na noc ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)