iOS 4.2 dla iPada z setką nowości

iOS 4.2 dla iPada z setką nowości

Wojciech Cybulski
10.11.2010 14:48, aktualizacja: 11.11.2010 02:03

Prawdopodobnie już w najbliższy piątek zostanie wydany iOS 4.2 dla iPadów. Aktualizacja wprowadzi na tablety Apple ponad sto nowości, w tym od dawna oczekiwaną wielozadaniowość.

Jak zauważył serwis MacStories, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że iOS 4.2 dla iPadów zostanie wydany już w najbliższy piątek, 12 listopada. Apple opublikował listę nowości, które znajdziemy w aktualizowanym systemie. Najważniejszą cechą nowego iOS dla iPadów będzie wielozadaniowość, czyli możliwość uruchomienia wielu aplikacji jednocześnie i swobodne przełączanie się między nimi bez zatrzymywania programów w danej chwili nieaktywnych. Ponadto iPad otrzyma Foldery znane z iPhone 4, co umożliwia łatwe zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami i ich grupowanie metodą przeciągnij i upuść. Dzięki aktualizacji oprogramowania iPad zyska także możliwość drukowania maili, zdjęć i stron internetowych przy użyciu drukarki bezprzewodowej. Pojawi się także funkcja bezprzewodowego przesyłania strumieni wideo, audio i zdjęć do Apple TV oraz transmisji muzyki do zewnętrznych głośników.

Kolejną nowością wprowadzoną przez tę aktualizację będzie Centrum Gier, które pozwoli na wyszukiwanie przeciwników do zabawy w trybie multiplayer i ma dodać do gier elementy społecznościowe. Odświeżony zostanie także wbudowany klient poczty, który otrzyma zunifikowaną skrzynkę odbiorczą i możliwość otwierania załączników w innych aplikacjach. Z kolei przeglądarka internetowa Safari zostanie rozbudowana o mechanizm wyszukiwania tekstu. Apple wprowadzi także do iOS 4.2 30 nowych klawiatur narodowych połączonych z 30 nowymi słownikami. iOS 4.2 ma obsługiwać również ułatwienia dostępu dla osób słabo widzących.

Nieoficjalnie wiadomo, że iOS 4.2 dla iPada miał zostać wydany już 26 października, jednak z powodu problemów z wyświetlaniem japońskich znaków premiera została ostatecznie przesunięta na listopad.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)