iOS 8.1.3 ucieszy posiadaczy urządzeń z małą ilością wolnej pamięci

iOS 8.1.3 ucieszy posiadaczy urządzeń z małą ilością wolnej pamięci28.01.2015 09:01
iOS 8.1.3 ucieszy posiadaczy urządzeń z małą ilością wolnej pamięci
Paweł Piskurewicz

Najnowsza aktualizacja iOS do wersji 8.1.3 przynosi ze sobą głównie poprawki znanych wcześniej błędów. Najważniejszą z nich jest zmiana ilość wolnego miejsca niezbędnego by proces uaktualnienia systemu mógł się w ogóle odbyć.

Poprzednie aktualizacje iOS 8.0 wymagały od użytkowników sporej ilość wolnej pamięci, aby móc przeprowadzić proces uaktualnienia systemu OTA. W przypadku urządzeń z 8 czy też 16 GB bardzo często oznaczało to potrzebę kasowania aplikacji i plików. Przykładowo iOS 8.0.2 zajmujący niecałe 70 MB potrzebował ponad 1 GB do przeprowadzenia proces aktualizacji bez użycia komputera. iOS w wersji 8.1.3 ma rozwiązać ten problem. Apple postanowiło zmniejszyć ilość wolnego miejsca wymaganego do uaktualnienia oprogramowania systemowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wśród pozostałych poprawek znajdziemy rozwiązanie problemu z niedziałającymi gestami wielozadaniowości na iPadzie oraz błędu w wyniku którego Spotlight przestawał wyszukiwać programy. Jeżeli napotkaliście trudności z podaniem hasła Apple ID w aplikacjach Wiadomości i FaceTime, to wraz z aktualizacją do 8.1.3 problem ten powinien zniknąć.

Aby pobrać aktualizację wystarczy udać się do menu Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia, oraz upewnić się, że znajdujemy się w zasięgu sieci WiFi i mamy baterię naładowaną przynajmniej w 50%. Jak zwykle przed aktualizacją zalecamy też przeprowadzenie kopii zapasowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)