iPad Mini za nieco ponad tysiąc złotych?

iPad Mini za nieco ponad tysiąc złotych?

iPad Mini za nieco ponad tysiąc złotych?
Marcin Paterek
15.10.2012 13:57

Wraz ze zbliżającą się premierą Windows 8, tabletu Surface i wielu innych produktów z najnowszą odsłoną „okienek”, nasilają się plotki dotyczące debiutu iPada Mini. Czy Apple wypuści na rynek model, który niższą ceną osłabi wejście giganta z Redmond? Według przecieków z niemieckiego Media Markt, jest to całkiem możliwe.

Jeden z niemieckich blogerów opublikował zdjęcie, które przedstawia rzekomo okienko aplikacji wewnętrznej sieci Media Markt. Wynika z niego, że Apple zamierza nie tylko rozpocząć walkę z Surface, ale chce całkowicie przejąć większość rynku tabletów. Firma z jabłkiem zostawi w spokoju jedynie najniższy segment urządzeń, swoją ofertę rozpoczynając od poziomu dotychczas okupowanego przez Google Nexus 7 i Kindle Fire.

Obraz

iPad Mini, podobnie jak większy model, ma być sprzedawany w dwóch kolorach — czarnym i białym. Najtańsza wersja, z 8 GB wbudowanej pamięci i modułem Wi-Fi, to wydatek rzędu 249€. Według informacji z przecieku, za każde podwojenie pamięci lub dostęp do sieci komórkowej trzeba będzie zapłacić o 100€ więcej. Najdroższy model, wyceniony na 649€, byłby już bezpośrednim konkurentem dla Surface, którego ceny mają się ponoć zaczynać od 599$.

Osobną kwestią jest ukształtowanie cen w Polsce. Nowy iPad w niemieckim oddziale iStore kosztuje 479€ (wersja z 16 GB pamięci i modułem Wi-Fi), co u nas przekłada się na 2099 zł. Gdyby Apple w przypadku Mini zachowało ten sam przelicznik, to najtańsza wersja kosztowałaby ok. 1090 zł. Przyjmując, że taka cena wygląda kiepsko na ulotce i zostałaby zaokrąglona do 1099 zł, najtańszy model iPada Mini kosztowałby zatem o 100 zł więcej niż porównywalny model Google Nexus 7.

Obraz

AllThinksD spekuluje, że Apple zapowie iPada Mini 23 października, dwa dni przed ogłoszeniem wyników finansowych za czwarty kwartał tego roku i trzy dni przed premierą Windowsa 8. Z kolei 9to5Mac podaje, że tego samego dnia firma zapowie nowe modele MacBooka Pro z 13-calowym wyświetlaczem Retina.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)