iPhone 11 i problemy z baterią. Apple znalazł rozwiązanie

iPhone 11 i problemy z baterią. Apple znalazł rozwiązanie

iPhone 11 otrzyma możliwość naprawy lub wymiany baterii /fot. Miron Nurski
iPhone 11 otrzyma możliwość naprawy lub wymiany baterii /fot. Miron Nurski
Arkadiusz Stando
02.04.2021 10:27

W kolejnej dużej aktualizacji iOS (14.5) pojawi się wiele nowych funkcji, w tym nowe emoji, skróty czy obsługa kontrolerów Dual Sense i Xbox Series. Wraz z nową wersją systemu pojawi się także poprawka dla smartfonów serii iPhone 11.

iOS 14.5 pozwoli właścicielom smartfonów iPhone 11 na ponowne przeprowadzenie kalibracji raportów o stanie baterii. Aktualizacja ma pomóc zdiagnozować słabą wydajność akumulatorów. Użytkownicy zgłaszali nieoczekiwane zużycie baterii i ogólnie zmniejszoną maksymalną pojemność.

Okazało się, że raporty o stanie baterii nie pokrywały się z rzeczywistym jej stanie. Apple zaoferuje też bezpłatną wymianę akumulatora, jeżeli ponowna kalibracja w systemie iOS 14.5 nic nie pomoże. Maksymalna pojemność baterii jest określana za pomocą wielu algorytmów oraz pomiarów dokonywanych podczas użytkowania iPhone'ów. Co jakiś czas są one aktualizowane w celu zwiększenia dokładności.

Obraz

Apple wymieni baterię na nową, jeżeli proces kalibracji nie pomoże

Proces ponownej kalibracji dla iPhone 11 może potrwać nawet kilka tygodni. Właściciele sprzętu Apple zobaczą komunikat o uruchomieniu funkcji, gdy przejdą do sekcji Ustawienia>Bateria>Kondycja baterii. Informacja zniknie po zakończeniu procesu ponownej kalibracji. Użytkownik dostanie także informację, jak aktualnie wygląda stan baterii.

Jeżeli kalibracja się nie powiedzie, iPhone wyświetli nowy komunikat informujący o potrzebie serwisowania urządzenia. W takich przypadkach, chociaż ma być ich niewiele, Apple umożliwi darmową wymianę baterii w celu przywrócenia pełnej wydajności urządzenia. Naprawy należy dokonać w autoryzowanym serwisie firmy.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)