iPhone 6: przed premierą Chińczycy i Rosjanie wiedzą już niemal wszystko?

iPhone 6: przed premierą Chińczycy i Rosjanie wiedzą już niemal wszystko?09.09.2014 12:40
iPhone 6: przed premierą Chińczycy i Rosjanie wiedzą już niemal wszystko?

Już tylko godziny zostały do momentu, w którym iPhone 6zostanie przez Apple pokazany światu. Zdarzenie, którego oprawymedialnej nie powstydziłoby się drugie nadejście Mesjasza,utraciło jednak sporo ze swojego powabu za sprawą ostatnichwycieków informacji z Chin i Rosji. Przedstawiamy je w nadziei, żepomogą Wam one w wyrobieniu sobie własnego zdania o nowym sprzęciez Cupertino, zanim jeszcze wszyscy zanurzymy się w PoluZniekształcania Rzeczywistości, wytwarzanym przez produkty zcharakterystycznym logo Jabłka.

Opublikowane przez redaktorów serwisu Cult of Mac doniesieniapochodzą co prawda w większości z anonimowych źródeł – ale sąwśród nich też dane przedstawione przez samo China Telecom.Oczywiście zalecamy sceptyczne podejście, kto bowiem wie, ile ztych danych to fałszywki, rozpuszczane przez samo Apple?

Porównanie iPhone 5S z iPhone 6
Porównanie iPhone 5S z iPhone 6

Tak więc niemal pewne jest, że iPhone 6 dostępny będzie wdwóch rozmiarach. Podstawowy model z ekranem o przekątnej 4,7” irozdzielczości 960x1704 px, oraz model mający konkurować zfabletami androidowej konkurencji, iPhone 6 Plus, z ekranem oprzekątnej 5,5”, pozwalającym na wyświetlanie aplikacji wtabletowym trybie znanym z iPada. Oba urządzenia mają być dostępnew trzech opcjach kolorystycznych – szarej, srebrno-białej orazszampańskiej-złotej. Wszystkie też otrzymały powłokę na ekran zszafirowego szkła, o którym mówi się, że uczyni nowego iPhone'aniemal całkowicie odpornym na uszkodzenia wynikające z normalnegoużytkowania. W obu wersjach smartfona możemy się też spodziewaćmodemu LTE 4G.

Powyższe informacje niespodzianką nie są. Zaskakują za tokolejne wieści: mniejszy iPhone 6 ma mieć baterię o pojemnościzaledwie 1810 mAh. Trudno powiedzieć, jak się to przełoży na czaspracy smartfona – porównywanie go do androidowych smartfonów niema sensu, skoro Apple jako jedyny producent urządzeń mobilnych jestw stanie całkowicie dostroić sprzęt i oprogramowanie. Model ten mamieć też tylko 1 GB RAM. Zainteresowani większą ilością pamięcipowinni więc sięgnąć po model większy, który otrzyma 2 GB RAM.

Dwurdzeniowy, 64-bitowy A8: serce iPhone'a 6
Dwurdzeniowy, 64-bitowy A8: serce iPhone'a 6

Z ujawnionych informacji wynika też, że serce nowego iPhone'a,64-bitowy układ A8, będzie miał dwa rdzenie. Mówi się także owyjściu telewizyjnym, choć raczej należy sądzić, że chodzi tu oobsługę protokołu AirPlay, a nie np. gniazdo microHDMI. Naszczęście Apple nie będzie zmuszać użytkowników do korzystaniaze słuchawek ze złączem Lighting – klasyczny minijack nie zostałusunięty.

Poniżej przedstawiamy kompletną specyfikację mniejszegoiPhone'a 6 z chińskich źródeł, a także prezentację wideo,przygotowaną przez autora z rosyjskojęzycznego kanału Rozetked.

[yt=http://www.youtube.com/watch?v=657UeODW178]Prawdziwość tych doniesień zweryfikujemy już dzisiaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)