iPhone 6s nie boi się wody, iPhone 7 będzie odporny na wodę i kurz

iPhone 6s nie boi się wody, iPhone 7 będzie odporny na wodę i kurz

iPhone 6s nie boi się wody, iPhone 7 będzie odporny na wodę i kurz
28.09.2015 11:56

Niektórzy jeszcze nie zdążyli zainstalować wszystkich ulubionych aplikacji na świeżo kupionym iPhonie 6s, a już mogą czytać plotki o jego następcy. Kolejny smartfon Apple'a ma być cieńszy, wodoodporny i odporny na kurz. Nie żeby 6s miał problemy z wodą – w Sieci znalazło się już mnóstwo testów, które pokazują, że najnowsze smartfony z jabłkiem spokojnie można na chwilę zanurzyć w wodzie i muszą moczyć się przez pół godziny albo ugotować, by im zaszkodziła.

iPhone 6S & iPhone 6S Plus Water Test! Waterproof?

Na Wschodzie, gdzie przewożone są części do prototypów nowych smartfonów, krążą już elementy kolejnego iPhone'a. Testowane obecnie urządzenia wykorzystują wodoodporną i pyłoodporną obudowę, której ramka wykorzystuje nowe materiały. Wyraźnie widać, że Apple pracuje nad smartfonem nieco solidniejszym, bardziej dostosowanym do różnych potrzeb i różnych stylów życia użytkowników – w końcu nie każdy będzie go nosił w etui i zawsze odkładał na stół przykryty kawałkiem mikrofibry.

Informatorzy z Japonii sugerują, że iPhone 7 może wykorzystywać niektóre z rozwiązań znanych z Apple Watcha. Poza obudową spełniającą normy IP67, czyli odporną na wodę i pył, mówi się także o zamkniętym we własnej obudowie SoC-u i uszczelkach, powłoce hydrofobowej czy silikonowych plombach (czekają na przyznanie patentu).

Prawdopodobnie iPhone 7 nie będzie metalowy. Doświadczenia z większymi i cieńszymi smartfonami najwyraźniej przekonały projektantów, że aluminium nie sprawdza się, gdy ktoś próbuje usiąść z 5,5-calowym smartfonem w kieszeni. Struktura jest nietrwała i giętka. iPhone 6s ma szansę wytrzymywać więcej, gdyż jego ramka została wykonana z bardziej odpornego aluminium 7000. Testy wykazały, że zgięcie go jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Docelowo Apple ma sięgnąć po inne materiały.

Od lewej: iPhone 6, 6 Plus, 6s Plus i 6s
Od lewej: iPhone 6, 6 Plus, 6s Plus i 6s

Zmieni się też kształt szkła chroniącego ekran. Chińskie źródła mówią o „zupełnie płaskim” szkle. Prawdopodobnie chodzi o to, że Apple zrezygnuje z delikatnych zaokrągleń, które zostały wprowadzone w iPhone'ach 6, by ułatwić wykonywanie gestów „od krawędzi ekranu”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)