iPhone bez minijacka był świetną decyzją. Przejściówki sprzedają się jak świeże bułeczki

iPhone bez minijacka był świetną decyzją. Przejściówki sprzedają się jak świeże bułeczki

iPhone bez minijacka był świetną decyzją. Przejściówki sprzedają się jak świeże bułeczki
25.08.2018 18:24, aktualizacja: 28.08.2018 23:59

Wycena Apple na giełdzie przekroczyła bilion dolarów. Patrząc na wysokie zyski, nadchodzącą premierę trzech nowych iPhone’ów, można być niemal stuprocentowo pewnym, że obecna kapitalizacja się utrzyma lub nawet wzrośnie. Po ogłoszeniu rekordowej wyceny, w sieci pojawiło się mnóstwo memów, według których Apple zarabia przede wszystkich na iPhone’ach i… przejściówkach.

Oczywiście dane dotyczące sprzedaży przejściówek, ze wspomnianych memów, niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Jednak i tak firma z Cupertino robi złoty interes na usuwaniu kolejnych złączy z urządzeń. W 2016 roku z iPhone’a zniknęło złącze minijack, natomiast MacBooki Pro zostały pozbawione większości złączy – pozostawiono tylko kilka USB Type-C i minijacka.

Usuwanie kolejnych złączy tłumaczone jest głównie innowacyjnym podejściem. Apple ma przecierać szlaki, a przyszłość ma należeć wyłącznie do bezprzewodowego przesyłania energii i danych. Zanim to jednak nastąpi, klienci Apple i producentów kopiujących rozwiązania z Cupertino, muszą pogodzić się z noszeniem przejściówek.

źródło: ceros
źródło: ceros

Według serwisu 9To5Mac, który powołuje się na raport Ceros, jednym z najlepiej sprzedających się produktów Apple jest przejściówka ze złącza Lightning na minijacka. Dane opierane są na wynikach sprzedaży w dużej sieci sklepów Best Buy. Przejściówka zajmowała pierwsze miejsce przez trzy kwartały. Dopiero teraz, w drugim kwartale 2018 roku, spadła na drugą pozycję tuż za słuchawkami Apple AirPods.

Opisywana przejściówka może powrócić na pierwsze miejsce. Nieoficjalne informacje wskazują, że tegoroczne iPhone’y zostaną wydane bez przejściówki, która była dołączana do każdego modelu od premiery iPhone’a 7. Apple ma podobno jeszcze bardziej promować rozwiązania bezprzewodowe, w tym autorskie słuchawki AirPods.

Dlaczego więc przejściówka była kupowana, mimo iż jest dodawana do pudełka? No cóż, niektórzy mogli ją po prostu zgubić, ale możliwe, że ze względu na jakość kabla. Oryginalna przejściówka znacznie częściej ulegała uszkodzeniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)