iPhone'y z obsługą 5G mają nadejść w 2020 roku. Samsung może mieć ponad rok przewagi

iPhone'y z obsługą 5G mają nadejść w 2020 roku. Samsung może mieć ponad rok przewagi

iPhone'y z obsługą 5G mają nadejść w 2020 roku. Samsung może mieć ponad rok przewagi
Oskar Ziomek
05.11.2018 22:58, aktualizacja: 05.11.2018 23:08

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje, które wskazują, że nadchodzący Samsung Galaxy S10 w jednej z wersji będzie obsługiwać sieci piątej generacji. Choć zapowiedzi i przecieki dotyczą także części modeli innych producentów, można założyć, że dopiero pojawienie się na rynku smartfonu Samsunga napędzi rynek i przełoży się na realną popularność tej technologii, mimo że sieci 5G w przypadku S10 mają być obsługiwane na początku tylko w modelach dostępnych w Korei.

Opisywany Galaxy S10 ma się pojawić na rynku w pierwszym kwartale 2019 roku. Jeśli zatem dotychczasowe doniesienia okażą się prawdziwe, pierwszy ważny smartfon z 5G trafi na rynek już za kilka miesięcy. Co ciekawe, osoby planujące zakup iPhone'a z obsługą sieci piątej generacji będą się musiały uzbroić w więcej cierpliwości. Nie chodzi bowiem tylko o to, że smartfony Appe'a mają swoje premiery dopiero w drugiej części roku. Jak wskazuje serwis Fast Company, pierwsze iPhone'y z obsługą 5G miałyby się pojawić na rynku dopiero w 2020 roku, czyli w praktyce prawdopodobnie około 1,5 roku po premierze S10.

Serwis podaje takie informacje opierając się na wiedzy osób, które mają być świadome bieżących planów w Apple. Aktualnie wiele wskazuje na to, że iPhone'y obsługujące sieci 5G będą wyposażone w moduły Intela, a te mają zostać wykonane w 10-nm procesie. Warto pamiętać, że Apple miał otworzyć sobie drogę także do wykorzystania czipów MediaTeka, ale przytaczane przez Fast Company źródło zaznacza, że jest to najprawdopodobniej plan awaryjny, na wypadek niepowodzenia z wykorzystaniem układów Intela.

Szczegóły nie są więc jeszcze znane, ale jeśli bieżące przewidywania okażą się słuszne, wszystko wskazuje na to, że obsługa 5G przez smartfony z Androidem może być już dość powszechna, nim technologia po raz pierwszy trafi do iPhone'ów. Z drugiej strony, jeśli do tego czasu stosowanie 5G z jakichś przyczyn się nie upowszechni, to pojawienie się obsługi sieci piątej generacji w iPhone'ach z pewnością będzie bodźcem dla większości innych producentów, by zainteresować się implementacją 5G w swoich urządzeniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)