iPhone zastąpi prawo jazdy? W Wielkiej Brytanii ruszyły testy

Strona głównaiPhone zastąpi prawo jazdy? W Wielkiej Brytanii ruszyły testy
13.05.2016 20:49
iPhone zastąpi prawo jazdy? W Wielkiej Brytanii ruszyły testy

Mobilne prawo jazdy dotarło do Europy. W Wielkiej Brytanii trwają testy cyfrowych uprawnień, które można przechowywać w aplikacji Wallet na systemie iOS. Dziś swój dokument pokazał na Twitterze Oliver Morley, kierownik brytyjskiego Driver Vehicle Licensing Agency, odpowiedzialnej za wydawanie praw jazdy.

Aplikacja Wallet na systemie iOS jest obecnie używana przede wszystkim do płatności przez system Apple Pay, a także kart rabatowych, biletów i kart pokładowych podczas podróży samolotem. W Wielkiej Brytanii trwają prace nad wykorzystaniem API portfela firmy Apple do przechowywania prawa jazdy razem z kartami płatniczymi.

Pan Morley w osobnym wpisie powiadomił, że prezentowany na zdjęciu projekt jest jedynie prototypem i nie ma jeszcze terminu udostępnienia usługi dla wszystkich brytyjskich kierowców. Nie ma też póki co planów, by cyfrowe prawo jazdy całkowicie zastąpiło kartę ze zdjęciem. Będzie to raczej dodatek. Priorytetem jest bezpieczeństwo.

350177041179830209

Zmiany są możliwe dzięki zmianom w brytyjskim prawie, które pozwoliło wprowadzić nowoczesne dokumenty. Administracja Wielkiej Brytanii jest drugą po stanach Iowa i Delaware, która testuje takie rozwiązanie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)