WindowsNarzędziaInne narzędziaIris
Iris ikona

Iris1.2.0

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Iris to niewielki program optymalizujący kolorystykę wyświetlanych na monitorze kolorów (ich nasycenie, temperaturę barwową i jasność), w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować ją do wykonywanych czynności (na przykład czytania, programowania, oglądania filmów) lub pory dnia i dbać tym samym o wzrok użytkownika.

Program może działać w dwóch trybach. W automatycznym samodzielnie zmienia parametry obrazu, dostosowując go do pory dnia w taki sposób, aby monitor jak najmniej męczył oczy długo spędzającej przed nim osoby. Drugi z trybów to tryb ręczny. W tym przypadku samodzielnie wskazujemy na rodzaj czynności, jaką wykonujemy w danej chwili. Ustawienia zostaną automatycznie dostosowane w taki sposób, aby wrażenia nie zostały mocno zakłócone, zaś wzrok więcej odpoczywał. Przykładowo jeśli jesteśmy w trakcie czytania, program zaproponuje czarno-biały obraz.

Oprócz podstawowego interfejsu, w aplikacji można przełączyć się do widoku zaawansowanego. Wówczas dotrzemy do większej liczby opcji, jednak należy mieć świadomość, że część narzędzi jest dostępna jedynie dla użytkowników płatnej edycji programu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
2.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań871
Data aktualizacji3 gru 2020
Rozmiar pliku40.10 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Iris ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)