IsoBuster 3.9 odzyska dane nawet ze skompresowanych plików Windowsa 10

IsoBuster 3.9 odzyska dane nawet ze skompresowanych plików Windowsa 10

IsoBuster 3.9 odzyska dane nawet ze skompresowanych plików Windowsa 10
Oskar Ziomek
19.12.2016 12:17

Jeden z częściej wykorzystywanych programów do odzyskiwania danych, IsoBuster, doczekał się kolejnej aktualizacji. W wersji 3.9 program przynosi sporo zmian i poprawek dotychczasowych błędów. Chociaż niektóre z nowych opcji dostępne są tylko dla użytkowników płatnych licencji, wiele nowości dotarło także do darmowej edycji, a wśród nich między innymi pełne wsparcie dla skompresowanych plików systemowych, które można tworzyć w systemie plików NTFS w środowisku Windowsa 10.

Jest to rozwiązanie, które Microsoft wprowadził w najnowszej wersji swojego systemu i które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na dysku (nawet rzędu kilku gigabajtów) jedynie poprzez kompresję systemowych plików. Co ciekawe, w przeciwieństwie do standardowych metod kompresji danych na partycjach NTFS, rozwiązanie Microsoftu nie powinno wpływać na późniejszą prędkość działania systemu.

Nowością w programie jest także opcja klonowania całych napędów bezpośrednio na dysk twardy lub wybraną partycję. Dzięki temu użytkownik nie będzie później musiał samodzielnie rozpakowywać plików odzyskiwania, by stworzyć wierną kopię odzyskanych danych na dysku. W programie dodano też wsparcie dla systemu plików Opera 3DO oraz obrazów B6T i B6I.

Interfejs programu od dłuższego czasu jest tylko nieznacznie modyfikowany
Interfejs programu od dłuższego czasu jest tylko nieznacznie modyfikowany

Producent skupił się jednak nie tylko na dodawaniu nowych, dużych funkcji, ale również dalszym udoskonalaniu już istniejących i poprawkach błędów. Z długiej listy zmian wymienić warto drobne modyfikacje interfejsu, które pozwalają teraz łatwiej dotrzeć do częściej wykorzystywanych opcji oraz naprawę usterek, które związane były z obsługą parametrów podczas obsługi programu przez linię poleceń.

W płatnej wersji IsoBuster pojawiła się teraz między innymi opcja tworzenia podpisów – zestawów cech dla konkretnych plików, które pozwolą łatwiej wyszukiwać je podczas odzyskiwania. To rozwiązanie przyśpieszy znajdywanie konkretnych typów dokumentów, ponieważ unikniemy ręcznego przeszukiwania całej zawartości wybranego katalogu. Posiadacze pełnej licencji będą mogli skorzystać także z nowych opcji skanowania czy też „zarządzanego” procesu klonowania dysków.

Jak widać, IsoBuster, który w założeniu miał kiedyś służyć wyłącznie odzyskiwaniu danych z płyt CD i DVD, stale się rozwija i prawdopodobnie w najbliższym czasie nie straci swoich dotychczasowych użytkowników. Nadal jest funkcjonalnym programem, który z każdą wersją jedynie zyskuje nowe, przydatne opcje. Najnowszą wersję IsoBuster można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)