Izzy Drive: podłącz telefon z Androidem do komputera w samochodzie

Izzy Drive: podłącz telefon z Androidem do komputera w samochodzie

Izzy Drive: podłącz telefon z Androidem do komputera w samochodzie
22.04.2014 15:51

Komputery pokładowe aut poprzez standardowy kokpit zbyt wieluinformacji nie ujawniają. By dowiedzieć się więcej, mechanicysamochodowi podpinają swoje laptopy (często jeszcze z Windows XP)do interfejsów OBD2. Typowy kierowca rzadko jednak posiada dziślaptopa ze złączem RS232C, którego można podpiąć przejściówkędo OBD2, nie mówiąc już o specjalistycznym oprogramowaniu doodczytywania informacji z komputera pokładowego. Alternatywą mogąbyć aplikacje smartfonowe, korzystające z niedrogich modułówBluetooth do OBD2. Jedną z ciekawszych aplikacji tego typu jestpolski Izzy Drive.

Izzy Drive można uruchomić na dowolnym smartfonie z Androidem.Po wpięciu modułu Bluetooth w gniazdo diagnostyczne OBD2 isparowaniu go ze smartfonem, aplikacja potrafi przedstawić z wysokądokładnością takie informacje jak rzeczywista prędkość, obroty,chwilowe i średnie spalanie. Możemy sprawdzić także parametry,których na desce rozdzielczej nie widać – np. obciążeniesilnika czy położenie przepustnicy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na funkcjach „diagnostycznych” możliwości tej aplikacji sięnie kończą. Producent proponuje wykorzystanie jej jako narzędziaostrzegającego przed fotoradarami, policjantami, wypadkami, korkamii innymi zagrożeniami na drodze, integrującego się z MapamiGoogle. Dotknięcie przycisku pozwala przekazać takie informacjewszystkim innym użytkownikom. W przeciwieństwie jednak dopopularnego Yanosika, Izzy Drive działać ma w całej Europie. IzzyDrive może posłużyć też jako lokalizator miejsca zaparkowaniaauta i wyszukiwarka okolicznych stacji benzynowych, prezentującaaktualne ceny paliw.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodatkowo Izzy Drive jest całkiem sprawnym wideorejestratorem,pozwalającym na nagrywanie filmu w pętli (by nie zajmowaćdostępnej pamięci telefonu plikami wideo), a także wysyłanienagrań z ostatnich 10 sekund na portal internetowy. Do portalu tegomożna też wysłać dane o przejechanych trasach i parametrachjazdy, by otrzymać kompletną analizę stylu jazdy, wykresy kosztówpaliwa, czy gotowe kilometrówki.

Obraz

Izzy Drive znaleźć można w sklepie GooglePlay, w cenie 19 zł. Dostępna jest też darmowawersja aplikacji. Więcej informacji znajdziecie na stronie izzydrive.eu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)