Jaga, zioła i diabły – Allegro nie ustaje z cyklem „Legendy Polskie”

Jaga, zioła i diabły – Allegro nie ustaje z cyklem „Legendy Polskie”10.12.2016 10:31
Jaga, zioła i diabły – Allegro nie ustaje z cyklem „Legendy Polskie”

Po ciekawym „Smoku”, świetnym „Twardowskym”i już nieco bardziej ambiwalentnie przyjętej „OperacjiBazyliszek”, Allegro przedstawia nam „Jagę”, swojąkolejną produkcję z cyklu „Legendy Polskie”. Tym razem wkrótkometrażówce wg scenariusza Błażeja Dzikowskiego zobaczymyna pierwszym planie twarz wcześniej nieznaną.

Katarzyna Pośpiech to tegoroczna absolwentka warszawskiejAkademii Teatralnej – i to właśnie ona odgrywa tytułowąbohaterkę. Ani stara, ani paskudna, ani też nie mieszkająca wchatce na kurzej nóżce, wciąż jednak wiedźma, wciąż mocnozwiązana ze światem natury, można by powiedzieć, że ekologicznaaktywistka.

Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro

„Jagi” nie należy raczej oglądać bez znajomościpoprzednich odcinków „Legend Polskich”. Wiążą się one bowiemw jedną opowieść, a to co tu zobaczycie, jest po prostukonsekwencją zamieszania, które narobił Twardowsky włamując siędo sieci Piekła.

Jak do tej pory „Legendy Polskie” zaliczyły na YouTube 17 mlnodsłon, czyniąc ten projekt jednym z najlepszych w historiipolskiego kina niezależnego, co w tym wypadku oznacza dla nas –nieopłacanego z pieniędzy, którymi dysponują ministerialniurzędnicy. Tomasz Bagiński, który jest reżyserem wszystkichodcinków tego cyklu, podkreśla, że to unikalny jak na Polskęmodel współpracy biznesu i kultury. Liczy, że zainspiruje on innefirmy i innych twórców do podobnych działań.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)