Jak dbać o bezpieczeństwo w Smart Cities? #prasówka

Jak dbać o bezpieczeństwo w Smart Cities? #prasówka
Łukasz Maślanka

22.03.2016 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Securing Smart Cities, globalna inicjatywa non profit, której celem jest rozwiązywanie obecnych i przyszłych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa inteligentnych miast, przygotowała zestaw wskazówek dotyczących roli bezpieczeństwa informacji w tworzeniu jednostek odpowiedzialnych za funkcjonowanie nowoczesnych metropolii. Poradnik ten ma stanowić punkt odniesienia dla publicznych i prywatnych organizacji podczas opracowywania funkcji bezpieczeństwa informacji w ramach tworzonych przez siebie wydziałów ds. inteligentnych miast. Kaspersky Lab jest partnerem inicjatywy.

Obraz

W inteligentnych miastach bezpieczeństwo informacji odgrywa główną rolę w zakresie ochrony wyższych poziomów poufności, dostępności, integralności, jak również stabilności. Cechy te są niezbędne dla krajowych służb i organizacji w celu wsparcia zrównoważonych środowisk stanowiących jednocześnie miejsca, w których dobrze się mieszka. Poradnik przedstawia kluczowe elementy, które organizacje muszą zbadać — i których muszą być świadome — podczas określania roli wydziałów ds. inteligentnych miast, aby uzyskać najwyższe bezpieczeństwo i elastyczność. Od wpływu wdrażania technologii, jakości usług oraz zgodności z przepisami prawnymi po wydajne i spójne działania.

Obraz

Nasze wskazówki stanowią kolejny krok w kierunku zabezpieczenia inteligentnych miast, jak wskazuje nazwa inicjatywy. Staramy się zwiększyć świadomość wymagań dotyczących nowoczesnych miast poprzez opracowywanie przydatnych informacji i dzielenie się doświadczeniem z osobami, które będą odpowiedzialne za rozwój i zarządzanie takimi metropoliami. Dokument opiera się na doświadczeniu członków społeczności SSC, którzy uczestniczą w cyberzarządzaniu na dużą skalę, jak również innych specjalistów ds. bezpieczeństwa: od osób przeprowadzających testy penetracyjne po ekspertów ds. bezpieczeństwa przemysłowego — powiedział Mohamad Amin Hasbini, członek zarządu Securing Smart Cities oraz ekspert ds. bezpieczeństwa, Kaspersky Lab.W ramach naszych działań mających na celu dostarczanie praktycznych zasobów dla organizacji na całym świecie inicjatywa Securing Smart Cities publikuje nowe wskazówki, aby przedstawić cenne zalecenia w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa naszych obecnych i przyszłych miast — powiedział Cesar Cerrudo, członek zarządu Securing Smart Cities oraz dyrektor ds. technologii, IOActive.Pełny dokument poświęcony roli bezpieczeństwa informacji w tworzeniu wydziałów ds. inteligentnych miast jest dostępny na tej stronie internetowej. Są tam również aktualności podejmowane w ramach inicjatywy Securing Smart Cities. Z kolei pełny dokument zawierający wskazówki dotyczące wykorzystania technologii inteligentnych miast znajduje się na stronie Securing Smart Cities.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)