Jak edytować pliki PDF w LibreOffice Draw?

Jak edytować pliki PDF w LibreOffice Draw?

Jak edytować pliki PDF w LibreOffice Draw?
Przemysław Kreft
04.04.2017 18:57, aktualizacja: 04.04.2017 21:11

Darmowy pakiet biurowy LibreOffice jest nieustannie rozwijany i swoimi możliwościami jest w stanie zaskoczyć niemal każdego. Program do edycji grafiki Draw jest tego najlepszym przykładem. Warto poznać go bliżej, ponieważ zawiera wiele funkcji przydatnych podczas codziennej pracy z komputerem. Jedną z nich jest możliwość edycji plików PDF.

Pliki PDF są niezwykle przydatne przy dzieleniu się treściami – mamy wówczas pewność, że dokument będzie wyświetlany identycznie na każdym komputerze. Dość utrudniona jest jednak edycja tego typu plików. Poniżej przeczytacie, jak edytować pliki PDF za pomocą LibreOffice Draw.

Uruchamiamy program Draw i wczytujemy plik PDF, który chcemy edytować. W tym celu z menu Plik wybieramy pole Otwórz i wskazujemy odpowiedni dokument.

Obraz

] Dokument PDF zostaje wczytany. W zależności od wielkości pliku i wydajności naszego komputera, proces ten może potrwać dłuższą chwilę.

Obraz

LibreOffice Draw przekształca poszczególne elementy do postaci edytowalnej. Bez trudu możemy na przykład poprawiać lub dopisywać tekst.

Obraz

Elementy graficzne również podlegają edycji. Wystarczy kliknięcie na wybrany element, by na panelu narzędziowym z prawej strony pojawiły się odpowiednie opcje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po zakończeniu edycji możemy zapisać gotowy plik PDF. W tym celu z głównego paska narzędziowego wybieramy ikonę Eksportuj jako PDF, wskazujemy lokalizację i nazwę dla pliku i zatwierdzamy wybór.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)