Jak powinien wyglądać idealny menadżer plików?

21.06.2010 15:16, aktual.: 21.06.2010 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak powinien wyglądać idealny menadżer plików? Takie pytanie zadał sobie jeden z użytkowników systemu Ubuntu i... znalazł odpowiedź.

Seif Sallam opublikował na swoim blogu ciekawe projekty idealnego menadżera plików. Punktem wyjścia było stwierdzenie, że Nautilus jest do bani. Zdaniem Sallama menadżer powinien być naprawiony w kilku ważnych punktach takich jak ogólny wygląd, informacje, historia przeglądania czy podgląd mediów. Program powinien posiadać karty w górnym pasku narzędziowym - podobnie jak to jest w przeglądarkach internetowych. Pozwoliłoby to na szybki dostęp do różnych folderów. Powinny pojawić się też zakładki z boku okien pozwalające na uzyskanie dostępu do ścieżki lokalizacji, informacji czy horyzontalnego układu listy plików. Sallam chciałby, aby informacje o materiałach zawierały metadane, które można edytować. Z kolei historia przeglądanych plików mogłaby być wyświetlana w górnej części okna Nautilusa. Pomysł przypomina przeglądanie odwiedzonych stron w przeglądarce internetowej Safari.

Sallam proponuje również zmiany w podglądzie plików. Podwójne kliknięcie na grafikę powinno powiększać ją w oknie menadżera, a nie uruchamiać program. Dopiero po powiększeniu zdjęcia czy obrazu użytkownik powinien mieć możliwość jego edycji w wybranej aplikacji. W podobny sposób mogłyby być wyświetlane materiały wideo - sugeruje Sallam. Użytkownik powinien mieć możliwość podejrzenia ich w powiększonym rozmiarze z poziomu menadżera.

Czy propozycje blogera zostaną wzięte pod uwagę przez producenta Nautilusa? Sugerowane zmiany są na tyle interesujące, że warto by zastanowić się nad ich wprowadzeniem w kolejnych wersjach menadżera plików.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)