Jak pracować przy komputerze leżąc? Altwork Station ocali przed chorobami kręgosłupa

Jak pracować przy komputerze leżąc? Altwork Station ocali przed chorobami kręgosłupa29.10.2015 10:09
Jak pracować przy komputerze leżąc? Altwork Station ocali przed chorobami kręgosłupa

To prawda, człowiek siedzi znacznie lepiej niż inne małpynaczelne, jednak i dla naszego ciała długie godziny spędzone wpozycji siedzącej to okrucieństwo, sprowadzające chorobykręgosłupa, a nawet kalectwo. Próby zastąpienia normalnegozestawiu biurka i krzesła nie przyniosły jak dotąd znaczącychzmian, klęczniki i stojaki pozostają egzotycznymi gośćmi wfirmach i instytucjach, a wszelakie „ergonomiczne” krzesła choćpomagają zachować właściwą formę siedzenia, to jednak niezmieniają faktu, że wciąż na nich… siedzimy. Kalifornijskistartup Altwork przynosi tu bardzo interesującą innowację. Jegoinżynierowie uważają, że pracując przy komputerach powinniśmypo prostu leżeć.

Inspiracja niewątpliwie pochodzi z filmów science-fiction, to wwyobraźni scenarzystów powstawały stanowiska bojowych hakerów czynawigatorów kosmolotów, którzy leżąc na rozkładanych fotelachpatrzyli nad zawieszoną nad nimi konstelację monitorów, zanurzającdłonie na interfejsach sterowania. Czymś takim jest właśnieAltwork Station – zintegrowanym stanowiskiem roboczym, łączącymw sobie w pełni regulowany, rozkładany fotel, biurko komputeroweoraz stelaże mocujące dla monitorów.

You want dual monitors? You got it! pic.twitter.com/FO9V17p4kS

— altwork (@altworkstations) październik 28, 2015Calość sterowana jest serwomechanizmami, dzięki którymbłyskawicznie można zmieniać pozycję od stojącej, przez siedzącąpo w pełni leżącą. Wraz ze zmianą kształtu fotela zmienia sięustawienie biurka i uchwytu monitorów. Nie ma obaw, że klawiaturaczy myszka wówczas spadną z pulpitu, trzymać je ma siłamagnetyczna. Podobnie jest w wypadku monitorów, ramię udźwignie do16 kg na standardowych mocowaniach VESA, więc można pokusić się ozestawienie nawet trzech wyświetlaczy obok siebie. Co chyba jestjednak najciekawsze, to pamięć zestawu – możemy zdefiniowaćsobie nasze ulubione pozycje, przełączając się między nimi zanaciśnięciem przycisku.

Desk-bed for people who can't let go of their screens

W ten sposób Altwork Station staje się czymś więcej niż tylkomeblem biurowym – to narzędzie zwiększające ergonomię pracynajcenniejszych pracowników. Nie ma bowiem co się łudzić, sprzętjest drogi. W sklepach pojawi się w połowie przyszłego roku, wcenie 5900 dolarów, dzisiaj można go w przedsprzedaży kupić za3900 dolarów. W call-center takich stanowisk roboczych więc nieznajdziemy, szef startupu Che Voight widzi jako ich użytkownikówprogramistów, finansistów, inżynierów pracujących z programamiCAD – wszystkich tych, o których kręgosłupy warto dbać.

Więcej informacji znajdziecie na stronach AltWork.Niestety już teraz musimy powiedzieć, że póki co nic nie wiadomoo ich dostępności w Europie – firma interesuje się przedewszystkim działalnością na obszarze Kalifornii. Jeśli więcchcielibyście mieć takie cudo, to do niemałej więc amerykańskiejceny musielibyście doliczyć też koszty transportu i podatków.Warto jednak zwrócić uwagę na to, że leczenie chorób kręgosłupakosztuje jednak znacznie więcej, niż to stanowisko robocze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)