Jak sprawdzić, czy ktoś cię zablokował na Facebooku?

Jak sprawdzić, czy ktoś cię zablokował na Facebooku?

06.03.2018 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blokowanie na Facebooku to coś zupełnie innego, niż usuwanie ze znajomych. Po zakończeniu znajomości wciąż można zobaczyć publiczną część profilu tej osoby i rozmawiać przez Messengera. Po zablokowaniu nawet to nie jest możliwe.

Przed oskarżeniem kogoś o blokowanie warto sprawdzić, czy jego profil wciąż jest aktywny. Mógł zostać przez nią zamknięty lub zawieszony przez moderację za nieprzestrzeganie regulaminu.

Sposób 1: zapytaj znajomego

Najprostszym i najłatwiejszym sposobem jest zapytanie wspólnego znajomego, czy nadal widzi profil tej osoby. Jeśli tak, jest bardzo duża szansa, że zostałeś zablokowany.

Obraz

Sposób 2: sprawdź historię rozmów

Jeśli rozmawialiście przez Messengera, możesz spróbować zgadnąć co się stało z jego pomocą. W komunikatorze lub na stronie otwórz tę rozmowę i sprawdź, czy możesz odpowiedzieć. Jeśli możecie do siebie pisać, nie ma blokady. Komunikat widoczny poniżej pojawi się świeżo po zablokowaniu.

Obraz

Jeśli wciąż widzisz awatar rozmówcy, ale nie możesz kliknąć w nazwisko użytkownika lub nie możesz zobaczyć jego profilu po kliknięciu, zostałeś zablokowany.

Obraz

Jeśli prowadzenie rozmowy jest niemożliwe, ale zamiast zdjęcia rozmówcy zobaczysz domyślny awatar Facebooka (kontur postaci), podpis Facebook user albo puste pole zamiast nazwiska, konto zostało zawieszone lub usunięte.

Obraz

Sposób 3: wyszukaj profil

Prostą metodą na sprawdzenie, czy ktoś skorzystał z blokowania, czy tylko zakończył znajomość jest wyszukanie tej osoby. Jeśli pojawi się w wynikach wyszukiwania w części „Wszystkie”, ale nie w części „Osoby”, jest szansa, że zostałeś zablokowany lub ta osoba usunęła konto.

Podobnie ma się sprawa, jeśli możesz wyszukać profil osoby bez logowania, ale po zalogowaniu już go nie widzisz. Należy jednak pamiętać, że można uniemożliwić znajdowanie profilu.

Obraz

Oczywiście zawsze można poszukać profilu tej osoby na innym portalu społecznościowym albo zapytać wprost. Jednak jeśli już dochodzi do blokowania, ta osoba na pewno ma konkretne powody.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)