Jak to jest mieć wszystkie gry w jednym miejscu? Sprawdzam betę GOG Galaxy 2.0

Jak to jest mieć wszystkie gry w jednym miejscu? Sprawdzam betę GOG Galaxy 2.0

Jak to jest mieć wszystkie gry w jednym miejscu? Sprawdzam betę GOG Galaxy 2.0
Jak to jest mieć wszystkie gry w jednym miejscu? Sprawdzam betę GOG Galaxy 2.0
25.06.2019 18:35

Masz gry na Steamie, Epic Games i Uplay? Masz znajomych na koncie Xbox i na GOG.com?

CD Projekt znów rozpieszcza graczy. Niedługo będziesz mógł połączyć wszystkie swoje konta na platformach z grami w jednym miejscu – w kliencie GOG Galaxy 2.0.

Jakie integracje powstały dla GOG Galaxy?

Klient GOG Galaxy w wersji 2.0 pozwala połączyć się też z innymi platformami dla graczy. Na liście obecnie znajduje się oficjalne wsparcie dla konta Xbox oraz społecznościowe moduły dla:

  • Steam,
  • UPlay,
  • Epic Games,
  • Origin,
  • Battle.net,
  • PlayStation Network.

Możliwości integracji nieco się różnią, ale każda z nich pozwala na instalowanie i uruchamianie gier na komputerze z zainstalowanym GOG Galaxy 2.0. Każda dostarcza też rekomendacje na podstawie tego, w co grają twoi znajomi. Czaty na razie nie zostały zintegrowane w jednym miejscu, ale to tylko kwestia czasu. Ciekawi mnie, czy zostanie ujednolicony system osiągnięć, by można było na jednym koncie pochwalić się wszystkimi odznakami.

Korzystając z API w Pythonie, możesz dodać też własną integrację.

Jak działa integracja z GOG Galaxy?

Integrację innej platformy z GOG Galaxy 2.0 możesz zainstalować w ustawieniach, przy czym musisz pamiętać, że nie każda obsługuje wszystkie możliwe funkcje. Na poniższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć kilka przykładów.

Obraz

Logowanie wygląda standardowo. W okienku GOG Galaxy pokaże się strona logowania każdej z platform, w którym musisz podać swoje dane. Następnie trzeba dać programowi kilka minut na synchronizację biblioteki i można grać. GOG Galaxy 2.0 znajdzie też gry zainstalowane na dysku, nawet jeśli na komputerze nie ma już klienta platformy, z której pochodzą. Z moimi grami ze Steama poradził sobie bezbłędnie. W bibliotece znalazły się też gry udostępnione mi przez znajomych z ich bibliotek.

Obraz

Czy mogę już odinstalować Steam?

Chciałabym, ale nie ma tak dobrze. Steam, Epic Games Launcher i inne klienty wciąż są potrzebne. GOG Galaxy w wersji 2.0 zbiera co prawda wszystkie kupione gry w jednym miejscu, ale nie potrafi ich sam zainstalować ani odpowiednio uruchomić. Takiej „mocy sprawczej” CD Projekt jeszcze nie ma.

Po co więc integracja GOG Galaxy z innymi platformami? Na pewno zdarzyło ci się kupić ponownie coś, co już masz. Mnie udało się zapomnieć, że mam już jedną ze swoich ulubionych płyt na nośniku fizycznym i kupiłam drugi egzemplarz. Z grami też zawsze mam problem… no bo chyba miałam, ale gdzie?

Obraz

GOG Galaxy rozwieje wszelkie wątpliwości tego typu. Wszystkie gry ze wszystkich platform znajdują się w jednym katalogu, który można przeglądać i przeszukiwać. Ponadto można bibliotekę sortować według platformy, nazwy i daty ostatniego uruchomienia gry. Czego chcieć więcej?

Obraz

Z tego miejsca możesz też grę zainstalować i uruchomić. Przygotuj się jednak na to, że w tle zostanie włączony oryginalny klient platformy, z której pochodzi gra. Oczywiście integracje GOG Galaxy nie oznaczają od razu, że wszystkie twoje gry zostaną przeniesione do wolnej od DRM biblioteki GOG-a, choć jest to możliwe z niektórymi tytułami. No i nie zagrasz w gry z GOG.com na konsolach. Jak już wspomniałam, CD Projekt co prawda robi cuda, ale nie jest wszechmogący. GOG Galaxy 2.0 to po prostu bardzo wygodny i przemyślany program do zarządzania wszystkimi twoimi grami w jednym miejscu.

Jak się zapisać do testów betatestów GOG Galaxy?

Zapisy do betatestów GOG Galaxy 2.0 ruszyły pod koniec maja. Dostęp jest przyznawany zgodnie z kolejnością zgłoszeń i pierwsi użytkownicy już mogą skorzystać z nowego klienta.

Zapisać się możesz na stronie GOG Galaxy. Wystarczy, że podasz swój e-mail, na który masz zarejestrowane konto na GOG-u. To wciąż wersja testowa, w której roi się od błędów (na razie na żaden nie trafiłam, ale przede mną długa droga). Betatesty pozwalają przyjrzeć się przyszłości programu. Zespół GOG.com czeka na testerów i komentarze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)