Jak udostępnić połączenie internetowe z PC z Windowsem 10, 8 i 7?

Jak udostępnić połączenie internetowe z PC z Windowsem 10, 8 i 7?

Przemysław Kreft
21.07.2017 11:16, aktualizacja: 21.07.2017 12:28

Dostęp do bezprzewodowego Internetu jest potrzeby w zasadzie wszędzie. Czasami możemy jednak znaleźć się w sytuacji, w której tylko jedna osoba będzie miała możliwość podłączenia do sieci – na przykład przewodowo. Na szczęście w prosty sposób możemy udostępnić połączenie internetowe z komputera innym użytkownikom.

Rozwiązanie problemu będzie różne w zależności od wersji systemu Windows, jaką mamy zainstalowaną na naszym komputerze.

Windows 10 – systemowy hotspot mobilny

Użytkownicy systemu Windows 10 mogą w bardzo prosty sposób udostępnić swoje połączenie. Wystarczy skorzystać z systemowej funkcji hotspotu mobilnego. Przechodzimy do menu Start i zaczynamy wpisywać „hotspot”. Klikamy na znalezioną opcję Zmień ustawienia hotspotu mobilnego.

[img=router(3)]

W otwartym oknie możemy zarządzać ustawieniami udostępnianego połączenia. Klikając na przycisk Edytujmożemy zmienić nazwę połączenia oraz hasło dostępowe. Z listy Udostępnij moje połączenie internetowe z wybieramy rodzaj połączenia. Po zakończeniu konfiguracji pozostaje włączenie połączenia poprzez kliknięcie na przycisk przy polu Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom.

[img=router(1)]

Nasz hotspot zostaje uruchomiony i mogą się już z nim łączyć inne urządzenia. Ich listę będziemy widzieli pod ustawieniami.

Windows 8/7 – Virtual Router

Osoby korzystające z systemu Windows 8 lub Windows 7 mogą udostępniać swoje połączenie internetowe w równie prosty sposób – wystarczy zainstalować darmowy program Virtual Router, który znaleźć można w naszej bazie .

Po uruchomieniu ustalamy podstawowe parametry połączenia – wprowadzamy nazwę tworzonej sieci, hasło dostępowe (musi mieć co najmniej 8 znaków) i wybieramy połączenie, które będzie udostępniane. Teraz wystarczy kliknąć na przycisk Start Virtual Router i poczekać chwilę na uruchomienie hotspotu. W dolnej części okna będziemy mogli śledzić informacje na temat urządzeń, które połączą się z naszym punktem.

[img=router1]

Warto dodać, że połączenie tworzone przy pomocy Virtual Routera jest domyślnie szyfrowane standardem WPA2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)