Jak usunąć blokadę bootloadera w Sony Xperia? Producent uprościł ten proces

Jak usunąć blokadę bootloadera w Sony Xperia? Producent uprościł ten proces
14.02.2017 15:14
Jak usunąć blokadę bootloadera w Sony Xperia? Producent uprościł ten proces

Zmiana oprogramowania na smartfonach Xperia nie jest łatwa,jednym z największych wyzwań było dla użytkowników odblokowaniebootloadera. Wystarczyło jednak zainteresować się dokumentacjąudostępnianą przez Sony w ramach programu Open Device – pozaXiaomi żaden inny producent nie wyjaśniał równie dokładnie tychprocedur. A teraz będzie jeszcze łatwiej. Wydany został nowyporadnik, przedstawiający nową metodę odblokowania Xperii.

Teraz aby odblokować bootloader smartfonu, użytkownik musiwpierw wygenerować unikatowy kod. W tym celu należy udać się nastronę Sony, wybrać model z listy wspieranych urządzeń i kliknąćprzycisk Continue. To przeniesie nas do formularza, w którym należypodać adres e-mail (oraz wyrazić zgodę na warunki świadczeniausługi).

Sony prześle na ten adres link, prowadzący do kolejnegoformularza, tym razem pod unikatowym adresem, gdzie należywprowadzić numer IMEI urządzenia (znajdziemy go np. podającsekwencję *#06# przez ekranową klawiaturę smartfonu). Powprowadzeniu kodu IMEI, po stronie serwera wygenerowany zostanieunikatowy kod odblokowujący.

350195207733864385

Dalej pójdzie już prosto. Jeśli nie macie zainstalowanego nakomputerze pakietu Android SDK, polecamy pobranie okrojonej,zawierającej tylko niezbędne narzędzia paczki AndroidPlatform Tools. Następnie należy podłączyć Xperię do pecetaw trybie fastboot (sposób przełączenia w ten tryb zależy odmodelu, lista znajduje się na stronie Sony w zakładce Supporteddevices).

Zakładając, że korzystamy z Windowsa, po podłączeniu w tensposób smartfonu, należy w konsoli (CMD.exe) przejść do folderu znarzędziami deweloperskimi Androida (np. C:\platform-tools) i wydaćpolecenie fastboot devices. Jeśli na liście widać naszą Xperię,wystarczy teraz wkleić przesłany kod odblokowujący, zaczynającysię od polecenia fastboot -i 0x0fce oem unlock …. To wszystko. Całyproces możecie zobaczyć na przygotowanym przez Sony wideo.

Unlock the bootloader of an Xperia™ device

Pamiętajcie, że usunięcie blokady bootloadera, choć otwieradrogę do zainstalowania wszelkiego rodzaju ciekawych modyfikacjiAndroida, wiązać się może z utratą gwarancji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)