Jak wylogować się z Messengera? Podpowiadamy, czy to możliwe

Jak wylogować się z Messengera? Podpowiadamy, czy to możliwe

Jak wylogować się z Messengera? Zobacz instrukcję /fot.Pexels
Jak wylogować się z Messengera? Zobacz instrukcję /fot.Pexels
21.07.2020 01:03

Jak wylogować się z Messengera? Pytanie, które z pozoru może wydawać się proste, na ogół sprawia sporo trudności użytkownikom aplikacji. Chociaż w dzisiejszych czasach większość z nas pilnuje swoich smartfonów niczym oka w głowie, zdarzają się sytuacje, kiedy osobiste urządzenia znikają z pola naszego widzenia. Aby zabezpieczyć dane, często zakładamy hasła, blokujemy klawiaturę oraz – na wszelki wypadek – wylogowujemy się z różnych apek, w tym przede wszystkim z komunikatorów.

Do jednych z najpopularniejszych z pewnością należy Messenger. Użytkownicy apki mogą za jej pomocą wysyłać do siebie wiadomości, zdjęcia, filmy, a także nawiązywać połączenia głosowe czy prowadzić rozmowy wideo. Aby mieć pewność, że nikt nie otrzyma dostępu do naszych prywatnych konwersacji, najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby wylogowanie się po każdej z nich. Jednak po pierwsze, byłoby to mało praktyczne, gdyż komunikator od Facebooka jest jedną z częściej używanych aplikacji, po drugie – twórcy nie przewidzieli takiej opcji.

Chociaż w aplikacji nie natrafimy bezpośrednio na przycisk "wyloguj" nie oznacza to, że pozostajemy w sytuacji bez wyjścia. Istnieją bowiem dwie możliwości, które przyniosą oczekiwany przez nas efekt i przyczynią się do zadbania o nasze bezpieczeństwo.

Wylogowanie się z sesji

Sesje w aplikacji Messenger są ściśle powiązane z Facebookiem. Wystarczy więc otworzyć aplikację na dowolnym urządzeniu, a następnie postępować według poniższej instrukcji:

Warto pamiętać, że po wybraniu tej opcji, zostaniemy automatycznie wylogowani także z aplikacji Facebook na danym urządzeniu**.

Czyszczenie danych

Pomimo że informacja o wyczyszczeniu danych Messengera, nie jest odpowiedzią na pytanie, jak wylogować się z aplikacji, to jest niezwykle przydatna. Jest to sposób na usunięcie wszelkich danych, jakie zbiera o nas oprogramowanie. Są to między innymi: ID, nazwa użytkownika, płeć, lokalizacja, pliki multimedialne.

Aby usunąć swoje dane z aplikacji, należy postępować według poniższej instrukcji:

Po wykonaniu powyższych kroków, Twoje dane zostaną usunięte z aplikacji. Gdy w nią wejdziesz, zostaniesz poinformowany o wygasłej sesji.

Aplikacja Messenger na Androida oraz na iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)