Jak zamienić PDF na JPG i odwrotnie? Poradnik

Jak zamienić PDF na JPG i odwrotnie? Poradnik

Jak zamienić PDF na JPG i odwrotnie? Poradnik
Bolesław Breczko
22.01.2020 18:57, aktualizacja: 24.01.2020 10:11

W celu konwersji (zamiany) pliku PDF na JPG lub odwrotnie można skorzystać z jednej z setek stron internetowych, które oferują taką usługę zazwyczaj za darmo. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z wysłaniem pliku na obcy serwer. Chociaż rzadko, to czasem się zdarza, że przypadkowe, prywatne dokumenty nagle pojawiają się w sieci.

Pod tym względem bezpieczniejsze jest korzystanie z programu, który zamieni plik lokalnie, na komputerze. Są to np.:

Total PDF Converter - program pozwala na konwersję PDF do pliku JPG, a także do DOC, RTF, XLS, HTML, BMP, GIF, WMF, EMF, PNG, EPS, PS, TIFF, TXT, CSV oraz PDF/A. Total PDF Converter może też dokonać konwersji plików wielostronicowych, zapisując każdą stronę w nowym pliku.

Obraz

PDFill PDF Tools Free - program, który daje duże możliwości zarządzania plikami PDF tym ich łączenie, dodwanie stopki, podpisu i znaku wodnego, usuwanie i dodawanie stron, szyfrowanie, a także konwersacji do pliku JPG.

Obraz

Icecream PDF Converter - program z menu w języku polskim, który pozwala na zapisywanie plików PDF w różnych formatach, a także możliwość przetwarzania dużej ilości różnych danych jednocześnie.

Obraz

UniPDF - prosty program przeznaczony do konwersji plików PDF na formaty DOC, RTF, JPG, PNG, BMP, TIF, GIF, PCX, TGA, HTML i TXT.

Obraz

Plik graficzny z PDF-a można też w ograniczony sposób stworzyć bez pomocy instalacji zewnętrznych programów. Ma to jednak sens tylko wtedy, gdy potrzebny jest jedynie mały wycinek dokumentu PDF. W tym celu należy otworzyć plik PDF w dowolnej przeglądarce, następnie otworzyć "Narzędzie wycinanie", które jest dostępne w systemie Windows i zrobić "zdjęcie" wybranego fragmentu PDF-a.

Zamiana plików obrazów lub tekstu na PDF jest łatwiejsza i często można jej dokonać bez konieczności instalacji dodatkowych programów. W systemie Windows 10 dostępna jest opcja "Microsoft print to PDF".

Obraz

Można ją znaleźć zarówno w domyślnej przeglądarce zdjęć systemu Windows oraz w programach Paint i Word. Ten ostatni pozwala też zapisać plik tekstowy jako PDF.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)