Jak znaleźć jeszcze więcej z Google Related?

Jak znaleźć jeszcze więcej z Google Related?

17.08.2011 16:54

Na blogu Google pojawił się opis kolejnej ciekawej usługi tej firmy — Google Related. Tym razem Google chce pomóc znaleźć informacje powiązane z tematem aktualnie odwiedzanej strony.

Google Related jest usługą szczególnie przydatną dla internautów szperających w sieci w poszukiwaniu nowości i ciekawych informacji. Po wejściu na stronę usługa dostarcza powiązane informacje — niekiedy będzie to pojedynczy buzz na temat jakiegoś miejsca, ale może to równie dobrze być lista stron z odmiennymi opiniami na dany temat. Oczywiście można samemu wpisać słowa kluczowe w wyszukiwarce i skorzystać z wyników, ale czy nie jest wygodniej, kiedy same pojawiają się w oknie przeglądarki?

Google Related jest dostępny jako rozszerzenie do przeglądarki Chrome i jako nowa opcja w pasku dla Internet Explorera. Usługa działa w tle i automatycznie dobiera „najciekawszą” powiązaną treść. Na przykład przy przeglądaniu strony restauracji Related pokaże mapę z lokalizacją, opinie z Places, strony, na których wspomniano o lokalu i podobne lokale. Wszystkie dodatkowe informacje mieszczą się na pasku na dole ekranu i pozostają zminimalizowane dopóki użytkownik nie najedzie na nie kursorem. Oczywiście, jeśli ktoryś z wyników Related jest wyjątkowo interesujący, można skorzystać z wbudowanego mechanizmu +1. Pasek z wynikami proponowanymi przez dodatek Related można w każdej chwili ukryć, jak również zdefiniować listę stron, na których nie ma się w ogóle pokazywać. Przy korzystaniu z Related z poziomu paska narzędziowego użytkownik ma jedynie możliwość całkowitego wyłączenia usługi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Google Related. Warto również zainteresować się mechanizmem używanym przez Google do zbierania informacji i polityką prywatności. Warto zaznaczyć, że sugerowanie podobnych treści nie jest rozwiązaniem nowym. Podobną funkcję oferował Internet Explorer 8, nie spotkała się ona jednak ze zbyt ciepłym przyjęciem i jest domyślnie nieaktywna w wersji dziewiątej przeglądarki. Czas pokaże, czy integracja +1 pozwoli rozszerzeniu stworzonemu przez Google na rozwinięcie skrzydeł na wietrze Google+.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)