Jakie serwisy odwiedza milion polskich użytkowników Opery Mini?

Jakie serwisy odwiedza milion polskich użytkowników Opery Mini?

23.11.2011 12:38

Opera udostępniła szczegółowe dane dotyczące użytkowników Opery Mini na świecie. 11 krajów przekroczyło magiczną granicę miliona użytkowników tej przeglądarki mobilnej, Polska jest na liście.

Statystyki dotyczące użytkowników Opery Mini zostały przez Operę udostępnione po raz pierwszy. Powodem jest przekroczenie symbolicznej liczby miliona użytkowników Opery Mini w 11 krajach, w tym w Polsce, gdzie miało to miejsce w lipcu 2011. Według raportu Stan sieci mobilnej siedmiocyfrową liczbę użytkowników tego programu mają teraz w sumie 22 kraje.

Opera Mini może pochwalić się również 140 milionami użytkowników na całym świecie, z czego największy udział mają kraje, gdzie „kablowy” dostęp do Internetu nie jest szczególnie popularny: Rosja, Indie, Chiny, Indonezja i Brazylia. Użytkownicy Opery Mini w minionym miesiącu obejrzeli prawie 87 miliardów stron, czym przesłali prawie 1,4 terabajtów danych przez sieci operatorów. Gdyby Opera Mini nie kompresowała danych, ilość przesłanych tylko w październiku danych wyniosłaby 12,7 petabajtów.

Przy okazji udostępnienia statystyk na polskiej stronie Opery znalazł się wykaz najpopularniejszych wśród użytkowników Opery Mini stron oraz najczęściej wybieranych przez nich telefonów. Na pierwszym miejscu wśród stron znajduje się oczywiście Google, a zaraz za nim NK i Facebook (co ciekawe, wśród użytkowników Opery Mini Facebook jeszcze nie wyprzedził NK). Na dalszych pozycjach znaleźli się Wirtualna Polska, YouTube, Wikipedia, Onet, Allegro, Chomikuj i Ściąga.pl. Ta ostatnia pozycja daje również pewną wskazówkę dotyczącą wieku użytkowników. Na liście najpopularniejszych telefonów królują Nokie z Symbianem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)