Java będzie rozwijana zgodnie z planami firmy Oracle

Java będzie rozwijana zgodnie z planami firmy Oracle

07.12.2010 15:14

Przyszłe wydania Javy ukażą się zgodnie z planami firmy Oracle. Java Community Process zatwierdził wnioski dotyczące jej rozwoju.

Zdaniem serwisu The Register, wniosek firmy Oracle został zatwierdzony przez 75% członków Java Community Process. Jest to społeczność deweloperów, zgodnie z której ustaleniami tworzone są specyfikacje dotyczące rozwoju Javy. Przeciwko planom firmy Oracle były Apache Software Foundation, a także Google. Zatwierdzenie wniosków oznacza, że Java rozwijana będzie zgodnie z planami przedstawionymi przez Oracle w drugiej połowie listopada. Należy zaznaczyć, że nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie ograniczeń dotyczących użytkowania i licencjonowania Javy nałożonych przez Oracle.

Jest to dość drażliwy temat, który stał się między innymi powodem pozwania do sądu firmy Google. Oracle rości sobie prawa do części patentów dotyczących Javy. Przeciwko restrykcjom dotyczących korzystania z Javy protestuje też fundacja Apache, która już zapowiedziała, że w przypadku braku zgody między członkami Java Community Process, zdecyduje się na opuszczenie instytucji. Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)