Jeden z najlepszych rysików dla iPada można już kupić w Europie

Jeden z najlepszych rysików dla iPada można już kupić w Europie

16.07.2014 11:31, aktual.: 16.07.2014 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na europejskich rynkach zadebiutował dziś jeden z najlepszych dostępnych rysików dla iPada. Mowa o Pencil — urządzeniu w kształcie dużego ołówka, które podbiło serca rysowników i projektantów za Oceanem.

Obraz

Rysik, który na amerykańskim rynku zadebiutował 9 miesięcy temu, powstał w studiu 53. W ekipie małego przedsiębiorstwa znajdują się osoby, które pracowały między innymi przy NIKEiD, Blend UI dla Windows Store, Kinekcie czy Adobe Edge Reflow, więc poprzeczka przed nimi automatycznie została postawiona bardzo wysoko. Ich pierwszym produktem była wydana w 2012 roku aplikacja Paper, pozwalająca na iPadzie zrobić wszystko to, co można zrobić na kartce papieru.

Obraz

Rysik o nazwie Pencil był naturalną kontynuacją obranego kierunku rozwoju. Ogromny ołówek łączy się z tabletem za pośrednictwem Bluetooth Low Energy (BLE), Paper zaś od razu wie, czy korzystamy z rysika, czy z własnych palców. Daje to ciekawe możliwości, bardzo zbliżone do rysowania grafitem czy węglem, można bowiem swobodnie „rozmazywać” szkic palcem. Na tylnym końcu ołówka znalazła się działająca w sposób zbliżony do naturalnego „gumka”. Litowo-jonowa bateria w urządzeniu powinna wystarczyć na około miesiąc używania, ładowanie odbywa się za pośrednictwem gniazda USB.

[vimeo]http://vimeo.com/78124534]Pencil powstał specjalnie dla iPadów, ale nie przeszkadza do w wykorzystywaniu go do pracy z innymi tabletami. Jego konstrukcja pozwala na korzystanie z niego jako pasywnego rysika dla ekranów dotykowych.

Cena ołówka jest, niestety, powalająca, zwłaszcza w wersji z obudową wykonaną z jednego kawałka drewna orzechowca. Ma brytyjskim Amazonie można go kupić za 49,99 funtów w wersji grafitowej z obudową wykonaną z aluminium, drewniana zaś kosztuje 64,99 funtów. Zamówiony we Francji bądź Niemczech rysik kosztować będzie odpowiednio 59,90 euro lub 74,90 euro. W Polsce kariery raczej nie zrobi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)