Jego Świątobliwość Papież Franciszek dołączył do społeczności Instagrama #prasówka

Jego Świątobliwość Papież Franciszek dołączył do społeczności Instagrama #prasówka
21.03.2016 09:13
Jego Świątobliwość Papież Franciszek dołączył do społeczności Instagrama #prasówka

W trzecią rocznicę pontyfikatu, Jego Świątobliwość Papież Franciszek dołączył do liczącej ponad 400 milionów ludzi społeczności Instagrama. Papież Franciszek założył konto @Franciscus by dzielić się tą drogą swoim przesłaniem o miłości, wrażliwości i miłosierdziu.

Jego Świątobliwość powitał społeczność Instagrama w ośmiu językach publikując zdjęcie przedstawiające moment modlitwy i zapraszając ludzi by do niej dołączyli.

350174557363267521

Szef i współtwórca Instagrama Kevin Systrom był dziś w Watykanie i samemu uchwycił ten historyczny moment. Oto jak skomentował to wydarzenie: Obrazy górują nad słowami i zbliżają ludzi do siebie. Papież Franciszek dołączył do globalnej społeczności Instagrama, która dzieli zamiłowanie do kreatywności – jego przesłanie o pokorze i miłosierdziu pozostawi trwały ślad.

350174557363398593

Otwarcie profilu jest następstwem spotkania Papieża z szefem i współtwórcą Instagrama Kevinem Systromem w Pałacu Apostolskim w lutym tego roku, gdzie rozmawiali o sile przekazu poprzez obrazy łączące ludzi ponad granicami, kulturami i pokoleniami. Podczas spotkania Systrom przekazał Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi ręcznie wykonaną książkę zawierającą dziesięć ważnych zdjęć instagramowych pochodzących z różnych zakątków świata. Od fotografii przedstawiających sytuację emigrantów na Bliskim Wschodzie, czy efekty zmian klimatycznych w Arktyce, po trzęsienie ziemi w Nepalu w 2015 roku – podarunek ilustrował siłę zdjęć, które jednoczą ludzi podczas ważnych wydarzeń, czy trudnych sytuacji na świecie.

Zachęcamy także do odwiedzenia @newsva – oficjalnego konta informacyjnego Watykanu na Instagramie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)