Jeszcze kilka słów o Windows Blue i Excelu dla Windows Phone Blue

Jeszcze kilka słów o Windows Blue i Excelu dla Windows Phone Blue

18.02.2013 14:54

Mniej-więcej wiemy już nad czym pracuje Microsoft — Windows Blue ma wprowadzić nas w świat częstych, tanich aktualizacji systemu na wielu urządzeniach. Nieco detali ujawniły ostatnie ogłoszenia o poszukiwanych przez Microsoft pracownikach — firma chce zatrudnić między innymi doświadczonego inżyniera oprogramowania, który dołączy do zespołu Core Experience. W tym tekście można było ponadto zobaczyć pierwszą wzmiankę o nazwie Windows Blue w oficjalnych materiałach Microsoftu. Publikacja jest już niestety niedostępna, ale sporo serwisów utrwaliło cytaty.

Obraz

Zespół Core Experience zajmuje się nowym interfejsem użytkownika systemu Windows, czyli większością tego, co klient widzi i czego dotyka, w tym: ekranem startowym, cyklem życia aplikacji, oknami i personalizacją. Dalej można przeczytać, że prace obejmą ułatwienie obsługi i umilenie używania systemu na urządzeniach (przenośnych) i PC. To sugeruje, że aktualizacja, którą spodziewamy się zobaczyć w połowie roku, skupi się na oszlifowaniu tych części Windows 8, o które jeszcze można się pokaleczyć. Pod spodem zmian będzie raczej niewiele…

Kolejne ciekawe ogłoszenie, również już niedostępne (pozostaje zadowolić się zrzutem ekranu opublikowanym na Twitterze), wyraźnie pisze o Windows Phone Blue. Microsoft poszukiwał osoby, która wymyśli od nowa Excela dla telefonów… Idealna aplikacja ma zapewnić pracę z arkuszami kalkulacyjnymi dorównującą komfortem Excelowi webowemu czy na tablecie. Trzeba przyznać, że poprzeczka stoi wysoko.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)