Jobs nie byłby zachwycony: Apple pracuje nad rysikiem do iPada

Jobs nie byłby zachwycony: Apple pracuje nad rysikiem do iPada

Jobs nie byłby zachwycony: Apple pracuje nad rysikiem do iPada
19.01.2015 16:57, aktualizacja: 20.01.2015 10:00

Steve Jobs mógłby tego nie pochwalić. Osiem lat temu, podczasprezentacji iPhone'a, szydziłz rysików wykorzystywanych w ówczesnych smartfonach z Windows,retorycznie pytając – kto chce rysik?Teraz Apple samo może zaprezentować swój rysik. Trafić miałby przedewszystkim do dwunastocalowego iPada Pro, którego rynek spodziewa sięw drugiej połowie tego roku, ale stosować można by go było też zmniejszymi modelami iPadów.

Ta zaskakująca wieść pochodzi odMing Chi Kuo z firmy KGI, jednego z nielicznych analityków, któryraczej w kwestiach Apple się nie myli, a w dodatku ma mocnepowiązania z siecią dostawców podzespołów, z których Apple korzysta.Tym razem jednak pan Ming nie na przecieki od dostawców się powołuje,lecz na ostatnie patenty, jakie Apple uzyskało w dziedzinie rysikówdo tabletów. Wyjaśnia też, że przygotowywany iPad dlaprofesjonalistów potrzebuje czegoś więcej, niż tylko rozmiaru, byodróżnić się od konkurencji.

Obraz

Rozwijany od 2007 roku iOS odpoczątku był rozwijany z myślą, że to palec jest podstawową jednostkąmiary dla interfejsu, niczego innego nie potrzeba. To nie ulegniezmianie – rysik od Apple miałby być wyposażeniem opcjonalnym,przeznaczonym dla wszystkich tych, którzy swoje iPady wykorzystują zoprogramowaniem wymagającym precyzji nieosiągalnej palcem.

Na początku jednak nawet dlaiPada Pro rysik miałby być oferowany jako wyposażenie specjalne, bynie zwiększać i tak pewnie niemałej ceny urządzenia. Niewykluczonejednak, że jeśli będzie się cieszył on popularnością, kolejnegeneracje iPadów otrzymają go na stałe. Urządzenie miałoby byćpodłączane złączem Lighting , nie wiadomo jeszcze, czy znajdzie siędla niego slot w obudowie nowego tabletu.

Decyzja taka nie jest pozbawionasensu – na rynku mamy obecnie całą gamę tabletów z Androidem iWindows, pozwalających korzystać z rysika. Pełne wsparcie dla tegourządzenia zapewnia Surface Pro 3 Microsoftu, świetnie z rysikiemS-Pen pracuje się też na biznesowym tablecie SamsungaNote Pro 12.2. A to, że pomysł niekoniecznie spodobałby sięSteve'owi Jobsowi najwyraźniej nie stanowi już żadnego problemu.Apple pod rządami Tima Cooka nie przejmuje się specjalnie wytycznyminieżyjącego już mistrza, który produktów takich jak iPhone 6 Plusraczej nigdy by nie zaakceptował.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)