JTHTML — polski edytor HTML wart uwagi

Kuba Pawlak

12.11.2012 10:23, aktual.: 12.11.2012 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Janusz Tomczak udostępnił kolejną wersję swojego darmowego edytora stron WWW — JTHTML 7.2.11.

JTHTML to niewielki edytor (X)HTML, CSS, JavaScript, PHP i SQL, który charakteryzuje się wsparciem dla HTML5 i CSS3. Dedykowany on jest w głównej mierze początkującym webmasterom, pracującym nad niewielkimi projektami stron oraz aplikacji webowych. Program oferuje wszystkie niezbędne funkcje, pozwalające wygodnie tworzyć witryny internetowe o małym stopniu skomplikowania. Wśród nich znalazł się m.in. mechanizm przeglądania na kartach, umożliwiający pracę z wieloma plikami jednocześnie, funkcja szybkiego wstawiania znaczników HTML, automatycznego zamykania znaczników, cudzysłowów oraz nawiasów. JTHTML posiada również opcję sprawdzania poprawności wprowadzonego kodu oraz jego wygodnej edycji za pośrednictwem wbudowanego edytora Tidy.

Obraz

W kompilacji oznaczonej numerem 7.2.11 dodano przycisk „Lista zadań do wykonania” na pasku narzędziowym, dodano menu kontekstowe z poleceniami do przechodzenia do zadania, ustawiania priorytetu i usuwania zadania do okienka „Lista zadań do wykonania”, usunięto przycisk „Usuń wyróżnione zadanie” (przeniesiono funkcję do menu kontekstowego) oraz dodano skrót klawiaturowy „Ctrl+F2” dla pozycji menu „Zmniejsz rozmiar tekstu”. Poza tym wprowadzono szereg innych, drobnych i mniej istotnych zmian.

Najnowszą wersję programu JTHTML 7.2.11 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Programowanie → Tworzenie stron i aplikacji internetowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)