JuiceSSH rozdaje za darmo licencje Pro swojego klienta SSH dla Androida

JuiceSSH rozdaje za darmo licencje Pro swojego klienta SSH dla Androida

JuiceSSH rozdaje za darmo licencje Pro swojego klienta SSH dla Androida
Redakcja
16.03.2014 11:25

Czy wyobrażacie sobie obsługę zdalnego terminalu za pomocą tabletu bądź też smartfonu? O ile w tym pierwszym przypadku wydaje się to jeszcze całkiem sensowne, o tyle na mniejszych ekranach telefonów może wydawać się zadaniem arcytrudnym. Na szczęście okazuje się, że dzięki niektórym aplikacjom jest o zadanie dużo łatwiejsze i jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Jednym z takich klientów jest JuiceSSH dla Androida, który właśnie świętuje swoje pół miliona użytkowników i z tej okazji przygotował świetną promocję dla każdego zainteresowanego – rozbudowaną wersję Pro z synchronizacją zupełnie za darmo!

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik może zarządzać połączeniami, które mogą być podzielone na grupy i współdzielone z innymi użytkownikami. W ramach połączenia możliwy jest wybór typu (SSH, Mosh, Telnet oraz lokalnie), adresu, portu, a także łączenia za pośrednictwem drugiego serwera. W celu uproszczenia logowania dodatkowa zakładka tożsamości pozwala na szybkie dodanie danych logowania zawierających login, hasło a także klucz prywatny. Po nawiązaniu połączenia aplikacja oddaje do dyspozycji wysuwaną klawiaturę dodatkową, która znacznie ułatwia obsługę terminalu m.in. dzięki obecności przycisków takich jak Tab, Alt czy Ctrl. Sam terminal pozwala na kopiowanie i wklejanie tekstu, obsługuje kodowanie UTF-8 a wszelkie linki zamienia także na klikalne i umożliwia ich otwieranie w przeglądarce internetowej. Za zmianę wielkości wyświetlanej czcionki służą z kolei przyciski głośności. Już nawiązane połączenia mogą działać w tle i być minimalizowane bez konieczności ich kończenia w celu wykonania innej operacji lub nawiązania innego połączenia.

Obraz

Klient obsługuje zarówno kompresję zlib jak i weryfikację dwuetapową po stronie serwera korzystającą z Google Authenticator. Darmowa edycja JuiceSSH pozwala na podstawowe operacje. Wersja płatna jest wzbogacona o dodatkowe funkcje: integrację z Amazon AWS /EC2, funkcje przekierowywania, a także synchronizowane danych w ramach chmury producenta w formie zaszyfrowanej za pomocą AES-256. Aplikacja udostępnia jeden widget na ekran blokady ekranu, który zawiera ostatnio używane serwery i pozwala na szybkie nawiązanie połączenia z nimi. Widget umożliwia także szybkie dostanie się do ustawień i sekcji dodawania nowego serwera aplikacji. Choć klient nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, nie powinno stanowić to problemu dla osób z niego korzystających.

Aby skorzystać z promocji i zyskać wersję Pro ze wszystkimi możliwościami konieczne jest udanie się na specjalną stronę przygotowaną przez producenta, a następnie podanie swojego adresu email od Google skonfigurowanego na Androidzie. W przeciągu kilku godzin powinniśmy otrzymać email z instrukcjami. Autor notki go nie otrzymał, niemniej w samej aplikacji możliwe stało się zweryfikowanie posiadania wersji Pro i skuteczne jej aktywowanie. Spieszcie się, promocja trwa do wtorku do godziny 12:00, warto więc zdobyć tę licencję, podobnie jak i Avasta, którego konkurs wciąż trwa. Samą aplikacje znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)