Budujemy mini PC z Haswellem - za 1000, 1300 i 1600 zł

Małe komputery są na fali. Można je postawić na biurku, obok telewizora, a w przypadku prawdziwych mikrusów jak NUC, nawet zawiesić za monitorem (w komplecie wieszak VESA). Przygotowałem dla was przewodnik jak samemu zbudować tani, średni i droższy mini PC z najnowszym procesorem Intel rodziny Haswell. Oczywiście napiszę ile to kosztuje.

Zrób to sam lub gotowiec

Szukając takiego peceta mamy 2 ścieżki do wyboru. Tym razem opiszę pierwszą opcję – składamy komputer od podstaw, wybierając samodzielnie części.

Przewodnik po WiDi (Intel Wireless Display)

Przy okazji II edycji naszych wspólnych testów pomyślałem, że to świetna okazja abyście sprawdzili w boju jak sprawdza się technologia WiDi, czyli Intel Wireless Diplay. W zestawach z komputerami, smartfonami, tabletami znajdziecie również adaptery WiDi.

WiDi. Co to jest?

Technologia pozwalająca na bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku z komputera/tabletu/smartfona do telewizora. To świetna funkcja, która często jest niewykorzystywana przez użytkowników.

Testy użytkowników – Intel. Lista życzeń. Ruszamy!

Już się nie mogę doczekać aż wspólnie z wami i redakcją ruszymy z drugą turą testów sprzętu z Intel Inside. Od czasu naszego pierwszego podejścia zalała nas fala niewiarygodnie fajnych produktów i już dziś jestem pewien, że nowe testy będą inne – jeszcze ciekawsze, bardziej zróżnicowane.

Sprzętu czeka u mnie już cała masa ale zanim ogłosimy co już mamy chciałbym się was zapytać – co chcielibyście samodzielnie sprawdzić w boju?

60 tabletów + robot Felix = muzyczna rozróba

Cieszymy się jak małe dzieci gdy możemy połączyć technologię ze sztuką, pomóc w realizacji szalonych projektów, które prowadzą do wyjątkowych rzeczy.

Kto widział fińską ekipę Intela, która wystrzeliwując z "armat" swoje ciała odegrała chyba w najbardziej odjechany sposób melodyjkę "pam... pam pam pam pam", ten wie co mam na myśli.
Kto nie widział polecam.

Czas na tablety

Jaki tablet z Atom Bay-Trail? Przegląd

4-rdzeniowe/szybkie/energooszczędne. Pracujące z Androidem i Windows 8.1. Tak w skrócie można opowiedzieć historię całkowicie nowych procesorów Intela do tabletów Atom Bay-Trail. Wraz z premierą nowej odsłony systemu MS producenci wprowadzili do sklepów pierwsze tablety i komputery 2 w 1 nowej generacji. Zobaczmy gdzie znajdziemy premierowego Atoma.

Jeśli ciekawi jesteście co potrafi nowy Atom Bay-Trail to zapraszam do przeczytania wcześniejszego wpisu -

Jaki procesor masz w samochodzie?

Elektronika w samochodach to pasjonujący temat. Szacuje się, że w nowym samochodzie średniej klasy mamy ponad 40 układów obliczeniowych, natomiast w najbardziej zaawansowanych modelach (głównie samochody luksusowe) można się ich doliczyć ponad 100. Ja wam powiem w jakich samochodach znajdziecie procesory Intela i za co odpowiadają. Obstawiam, że w większości przypadków nie zdawaliście sobie sprawy jaka elektronika siedzi „pod maską”.

Aktualnie na całym świecie jeździ 850 mln samochodów.

Co potrafi Atom Bay-Trail. Pierwsze wrażenia

Witajcie!

To mój pierwszy wpis na blogu, tak więc mam prośbę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę. Z wieloma z was znam się osobiście, choćby z 2 ostatnich HotZlotów, z innymi wirtualnie z akcji testowania produktów Intela i generalnie z blogów. Liczę więc na ulgową taryfę ;)

Postanowiłem, że od czasu do czasu podzielę się z wami moimi przemyśleniami, obserwacjami i podrzucę też garść informacji, do których często mam wcześniejszy dostęp.