Już 30 tysięcy aplikacji dla Windows Phone 7

Wojciech Cybulski

25.08.2011 03:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poformował, że Windows Phone 7 dysponuje już bazą blisko 30 tysięcy aplikacji, które są dostępne dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem Windows Phone Marketplace.

Miliony dolarów, które Microsoft wydał, by przyciągnąć deweloperów do ekosystemu Windows Phone, zaczynają przynosić efekty. Mobilny system giganta z Redmond po 8 miesiącach obecności na rynku może pochwalić się 30.000 aplikacji zgromadzonych w sklepie Windows Marketplace. Warto zauważyć, że Android osiągał podobny wynik dopiero 17 miesięcy po premierze. Przy okazji osiągnięcia kolejnego kroku milowego Microsoft przypomniał, że mająca niedługo trafić do użytkowników aktualizacja Mango w żaden sposób nie ograniczy działania starszych aplikacji - programy napisane dla Windows Phone 7 będą działały także na wersji 7.5. Ponadto twórcy będą mogli w prosty sposób rozbudować istniejące już aplikacje o nowe funkcje - ma im to ułatwić wydane właśnie SDK wyposażone w takie narzędzia jak Marketplace Test Kit czy Microsoft Advertising SDK.

Microsoft ma nadzieję, że szybki wzrost liczby dostępnych aplikacji, potężna dawna nowych funkcji wprowadzonych przez aktualizację Mango i debiut telefonów Nokii wyposażonych w Windows Phone 7 przełoży się na wzrost zainteresowania tym mobilnym systemem operacyjnym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że aktualizacja Mango będzie zawierała wiele nowych wersji językowych (w tym polską), co powinno pomóc przekonać do tego systemu osoby, które nie władają biegle angielskim. Jednak czy to wystarczy, by mobilny system Microsoftu nawiązał równorzędną walkę z Google i Apple? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Windows Phone 7.5 zostanie udostępniony użytkownikom w okolicach września i października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)