Już jutro poznamy Mistrza Polski w kultową grę Heroes of Might and Magic 3

Strona głównaJuż jutro poznamy Mistrza Polski w kultową grę Heroes of Might and Magic 3
01.06.2018 17:02
Już jutro poznamy Mistrza Polski w kultową grę Heroes of Might and Magic 3

Nadszedł czas aby wyłonić Mistrza Polski w świetną grę strategiczną Heroes of Might and Magic 3. Wielki finał odbędzie się już w sobotę, 2 czerwca, o 15.00. Będzie można go obejrzeć na kanale drużyny Frenzy na Twitchu.

Strategia turowa z 1999 roku wciąż cieszy się popularnością i wciąż trudno się od niej oderwać. Wśród gier z tamtego okresu ustępuje jedynie doskonałemu Rollercoaster Tycoon (według krytyków, bo w Redakcji Heroes 3 ma więcej zwolenników ;-)).

350247325232555969

Heroes 3 zasługuje na uwagę także dlatego, że jest bardzo udaną kontynuacją. Twórcom udało się zachować uzależniającą mechanikę i fantastyczny klimat, a przy tym poprawić wiele aspektów gry i rozbudować potyczki. Zauważyliście też pewnie, że pomysł wraca w nowoczesnych grach i nie brak wzorujących się na Heroes 3 gier mobilnych. W 2014 Ubisoft wydał odświeżoną graficznie wersję Heroes of Might and Magic 3 HD, ale niestety już bez dodatków, których kodu nie udało się po latach odnaleźć.

Wróćmy do turnieju. W fazie pucharowej wzięło udział ponad 500 graczy z całej Polski, wyłonienie najlepszych dwóch zajęło ponad 3 miesiące. O tytuł mistrza będą jutro walczyć Lech [PS] oraz Dawidu91. Organizatorem wydarzenia jest Mateusz Jarzembski, przy wsparciu graczy z Jaskini Behemota, nie jest to więc typowy komercyjny turniej e-sportowy. Co ciekawe, podczas rozgrywek używane są fanowskie rozszerzenia HD mod i Horn of the Abyss.

Wszystkich miłośników Heroes od Might and Magic zachęcamy do obejrzenia, jak grają mistrzowie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)