Już jutro poznamy Mistrza Polski w kultową grę Heroes of Might and Magic 3

Już jutro poznamy Mistrza Polski w kultową grę Heroes of Might and Magic 3

01.06.2018 17:02, aktual.: 01.06.2018 21:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadszedł czas aby wyłonić Mistrza Polski w świetną grę strategiczną Heroes of Might and Magic 3. Wielki finał odbędzie się już w sobotę, 2 czerwca, o 15.00. Będzie można go obejrzeć na kanale drużyny Frenzy na Twitchu.

Strategia turowa z 1999 roku wciąż cieszy się popularnością i wciąż trudno się od niej oderwać. Wśród gier z tamtego okresu ustępuje jedynie doskonałemu Rollercoaster Tycoon (według krytyków, bo w Redakcji Heroes 3 ma więcej zwolenników ;-)).

Obraz

Heroes 3 zasługuje na uwagę także dlatego, że jest bardzo udaną kontynuacją. Twórcom udało się zachować uzależniającą mechanikę i fantastyczny klimat, a przy tym poprawić wiele aspektów gry i rozbudować potyczki. Zauważyliście też pewnie, że pomysł wraca w nowoczesnych grach i nie brak wzorujących się na Heroes 3 gier mobilnych. W 2014 Ubisoft wydał odświeżoną graficznie wersję Heroes of Might and Magic 3 HD, ale niestety już bez dodatków, których kodu nie udało się po latach odnaleźć.

Wróćmy do turnieju. W fazie pucharowej wzięło udział ponad 500 graczy z całej Polski, wyłonienie najlepszych dwóch zajęło ponad 3 miesiące. O tytuł mistrza będą jutro walczyć Lech [PS] oraz Dawidu91. Organizatorem wydarzenia jest Mateusz Jarzembski, przy wsparciu graczy z Jaskini Behemota, nie jest to więc typowy komercyjny turniej e-sportowy. Co ciekawe, podczas rozgrywek używane są fanowskie rozszerzenia HD mod i Horn of the Abyss.

Wszystkich miłośników Heroes od Might and Magic zachęcamy do obejrzenia, jak grają mistrzowie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)